Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.08.2021 - 21:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bardağın yarısı hala dolu…

Pozitif düşünmek mi yoksa negatif düşünmek mi çare getirir çaresizliklere; gözünüze ilk ilişen bardağın dolu tarafı mı yoksa boş tarafı mı? Artıları mı eksileri mi çok, yaşamınıza dahil ettiniz şeyler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Dr.Hamit Kurt

Pozitif  düşünmek mi yoksa negatif düşünmek mi çare getirir çaresizliklere; gözünüze ilk ilişen bardağın dolu tarafı mı yoksa  boş tarafı mı? Artıları mı eksileri mi çok,  yaşamınıza dahil ettiniz şeyler.

Ekonomi kötü iş yapamıyorum. Işsiz kaldım iş bulamıyorum. Memleketin durumu iyi değil bu durumda biz nasıl iyi olabiliriz. Bu tür bahane içerikli bir sürü cümle daha  yazabiliriz.

Ekonomi iyi olsa herkes iş yapar, kimse de işsiz kalmaz. Memleketin durumu iyi olsa elbette vatandaşa da yansır. Mühim olan aksi durumda başarılı olmak. O zaman çıkar kaliten ortaya.

Bardağın dolu tarafından bakan biri olarak birkaç öneride bulunacağım. Hayatta ne yapıyorsanız yapın. Ama  "Çekim Yasası’nı” unutmayın. Tabiatın önemli kurallarından biri: “ Nekersen onu biçersin”

 

Pes etmek, mantığa bürünmek, sorumluluk almamak, hatayı kabullenmemek. Tamamen başarısızlığın göstergeleridir. Kurtulun bunlardan, yüzleşin kendinizle.

 

Hayat kısa, yaşam güzellikler dolu. Bardağın dolu tarafını görmek için önce kendimize dürüst davranacağız. Net, şeffaf ve adil olacağız.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :