Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.09.2021 - 20:29
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim'zede Galatasaray

Fatih Terim son 5-6 yıldır 70’ten fazla oyuncu transfer ettirdi ve ne ilginçtir ki, fahiş fiyatlara aldırdığı topçuların hemen hemen hepsinin performansları düştü ve komik paralarla elden çıkartılmaya başlandı. Burada asıl sorun;

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar


Hasan Perioğlu/Güncel Posta

Şampiyonlar liginden elenen Galatasaray play-off turunda zor da olsa Randers’i eledi ve Avrupa ligine kalmayı başardı.

 Ana akım medyaya göre bu tarihi bir başarı ancak bize göre, ‘olması gereken ligde ve yerde’ olamayan Galatasaray’ın küçük bir başarısından öte değil bu durum.

 ‘Galatasaray kötü oynuyor ve neden sistemini kuramıyor’ tartışmaları için de benim görüşüm; Galatasaray mevcut oyuncular ile çok iyi oynuyor!

 İmparator ne yapmak istiyor?

 Fatih Terim son 5-6 yıldır 70’ten fazla oyuncu transfer ettirdi ve ne ilginçtir ki, fahiş fiyatlara aldırdığı topçuların hemen hemen hepsinin performansları düştü ve komik paralarla elden çıkartılmaya başlandı. Burada asıl sorun; ‘kadro mühendisi veya imparator ‘diye parlattığımız Fatih Terim’in yanlış yapılanma ve benzer tip oyuncular ile Galatasaray’ı inşa etmesidir. Hal böyle olunca her oyuncu tartışılır duruma geldi.

 Galatasaray'ın asıl sorunu ne?

 Savunması iyi olmayan takımın ön bloklarına kimi koyarsanız koyun, dikiş tutmaz. ‘İdare eder’ diyebileceğimiz kanat beklerinden sonra, topu oyuna iyi sokabilecek stoperler Galatasaray savunmasının elzemi idi. Bu işler Marcao ve ayağını hiç kullanamayan Luyindama ile olmaz. Hadi orayı da Nelson ve yanına alacağın yeni bir stoper ile çözdün diyelim, kalıyor kanatlar.

 Asıl sorun da kanatlarda. Asist ve sprinter özelliği olan tek bir futbolcun yok. Şimdi ben sana nasıl imparator veya kadro mühendisi diyeceğim? Neredeyse takımın hepsini yenilediniz ama oynanan oyun hala can sıkıcıysa, bu işleri bırakalım da başkaları yapsın.

 Evet, Barış ile Kerem bardağın yarısını doldurur ama onlara da ‘asist yapmalarının önemini’ sen bildireceksin.

 Gelen her oyuncunun performansı bu kadar düşer mi?

Bir de Mohamed’in vardı!

 İlk maçlarında ‘Galatasaray 10 yıl santrafor eksikliği çekmez’ dedirten. Ama onu da yedin Fatih Hocam. Yanına orta yapmasını bilen kanat oyuncuları ekleyeceğine, Diagne tercihi ile bir daha ‘en büyük olduğunu’ ya da imparator olduğunu gösterdin ve Mohamed’i de kulübeye hapsettin.

 Falcao’nun kaderi de aynı: ‘Terim’zede’

 Beşiktaş Chelsea’den Batshuayi için 2-3 milyon Euro öderken, Galatasaray Berkan Kutlu’ya 4, Cicaldau’ya da 8 milyon Euro veriyorsa, bilin ki Galatasaray Fatih Terim ile ne ekonomisini düzeltebilir ne de sportif başarı elde edebilir!

 Galatasaray kötü oynuyor diyenlere de; bence Fatih Terim’e rağmen çok iyi oynuyor!  


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :