Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.10.2021 - 05:15
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe ve günahların bedeli

Ali Koç büyük umutlarla Fenerbahçe’ye geldi. Herkes bu yeni prestijli imajın uzun süredir beklenen başarı özlemine son vereceğini umarken, takım neredeyse alt liglere düşecek seviyelere geldi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

 Hasan Perioğlu/Güncel Posta

Ali Koç büyük umutlarla Fenerbahçe’ye geldi. Herkes bu yeni prestijli imajın uzun süredir beklenen başarı özlemine son vereceğini umarken, takım neredeyse alt liglere düşecek seviyelere geldi.

 İşin en ilginç yanı, Ali Koç’un taraftarın istediği her oyuncuya Fenerbahçe formasını giydirme başarısıydı ama alınan başarısız sonuçlardan sonra, ‘bu takımı teknik direktör mü kurmalı, başkan mı kurmalı, yoksa taraftar mı kurmalı’ sorusunun cevabı daha da önem kazanmaya başladı.

 Emre Belözoğlu gölgesi:

Bir gerçek var ki; ‘Emre Belözoğlu’ Fenerbahçe’de oyuncu veya idareci olarak çalıştığı dönemde hem istediklerini yaptı hem de yönetime kendi arzularını sonuna kadar yaptırdı ve sonuç; yine hüsran!

 Hoca başarısız, yönetim başarısız, taraftar mutsuz ise bu işin mantığı nerede?

 En büyük hata Galatasaray’ı hedef almaktı!

 Fenerbahçe Galatasaray’ı hedef alacağına, Galatasaray’ın ‘2000’li yıllarda Avrupa’daki başarılı durumunu’ takdir edip örnek alsaydı, bugün çok daha iyi yerlerde olurdu ve biz de Fenerbahçe’yi metheden yorumlar yazabilirdik!

 Son 10 yılın transfer dönemine bakın; Galatasaray kimi istemişse, Fenerbahçe ihtiyacı olmadığı halde o oyunculara sarı lacivertli formayı giydirmiş ve hemen hemen hepsini de saman alevi gibi söndürmüştür. Buna örnek olarak son dönemlerden Alper Potuk, Önder Turacı, Miroslav Stoch, Mert Hakan Yandaş ve son yılın yıldız oyuncusu İrfan Can Kahveci isimlerini yazabilirim!

 Kimler geldi, kimler geçti?

 Bu ülke ve özellikle Fenerbahçe ‘futbol dâhisi’ birçok teknik direktörü ‘başlarına huni geçirerek’ ülkelerine iade etti! Buradan ‘iade giden’ tüm teknik direktörler de kariyerlerine daha büyük başarılar ekleyerek yollarına devam ettiler! Şimdi de Vitor Pereira’yı da mı gönderelim, yoksa oyun kurgusunu yerleştirmesi için biraz daha mı sabredelim?

 Bana göre;

 Vitor Pereira çok kaliteli bir çalıştırıcı. Başta ‘üçlü defans ve çoklu hücum’ oyun anlayışı için sabretmemiz gerekir. Demeçlerinde, ‘birçok spor yorumcusunun dediği gibi ‘Fenerbahçe’yi yermiyor ve Avrupa ile gerçek farkımızı’ anlatıyor. Bundan gocunmamak lazım diyeceğim ama, halkım da gazı seviyor.

 Bir takımın başarılı olması için, en az 2 veya 3 yıl teknik direktörün oyun planını oturtmasına tolerans tanınması lazım! Herkes Sergen Yalçın da değil ki, sihirli fikirleriyle 12-13 futbolcudan şampiyon takım yaratsın!

 Yani, Fenerbahçe’de yaşananların adı; ‘günahların bedeli’ ve bu bedel ödenmedikçe, başarı zor ötesi!  

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :