Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.12.2021 - 17:08
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı ne zaman açılıyor?

Anadolu Yakası’nın ilk kent ormanı olan Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı Kasım ayında açılması bekleniyordu. Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı ne zaman açılıyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı, Çalışmlar tamamlanmasına ragmen neden açılmadığı yönünde bir açıklama yok.

 

 

Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı ilk olarak Çekmeköy Seyir Tepesi Projesi  adıyla 2014 Yılında İBB Eski Başkanı Kadir Topbaş tarafında açıklanmıştı. Topbaş sonraki yıllarda projenin yapımı için ilk denemeyi yaptı ama tamamlayamadı. Daha sonra görev değişikliği nedeniyle Topbaş’ın yerine Mevlüt Uysal geldi. İkinci denemeyi de Uysal yaptı. Uysal da projenin yaklaşık % 70’ini tamamladı. 2018 yılından beri kaderine terkedilmiş olan Seyir Tepesi Projesi’nin tamamlanması için üçüncü deneme Ekrem İmamoğlu’ndan tarafından yapıldı

 

 

Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı hakkında

 

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin, Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı ile ilgili şu bilgileri verdi: “ Burası 350 bin metrekarelik bir alan, bizim için çok önemli bir yeşil alan, İstanbul’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz burada özellikle yürüyüş ve bisiklet yolları konusunda aktif bir çalışma yürüttük. 2.5 kilometrelik bir bisiklet yolumuz ve 5.5 kilometrelik aktif spor yapmak için yürüyüş yolumuz var. Onun dışında eğimli bir alan olduğu için çok sayıda bağlantı yolu var. Çok sayıda çocuk oyun alanlarımız var, seyir kulemiz var. Biz son dönemde yunus ve kuş gözlemleri ve yaban hayatıyla ilgili çalışmalarımıza hız verdik, bununla ilgili güzel bir gözlem ve seyir terası alanımız oluştu burada.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :