Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.01.2013 - 11:23
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Allahuekber Şehitleri için zirveye tırmandılar

Esenlerli izciler, 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı’nın zirvesine tırmanarak, vatan ve millet uğruna donarak hayatlarını kaybeden şehitleri andı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından düzenlenen 'Allahuekber Şehitleri’ni Anma Milli Bilinç Kampı’na katılan Esenler İzci Kulübü üyeleri, donarak hayatını kaybeden şehitleri anmak için gerçekleşen etkinliklere katıldı. Erzurum’da Türkiye İzcilik Federasyonu’nun liderleri tarafından karşılanan izciler, Erzurum İzci Evi’nde dinlendikten sonra şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi. Bir günlük gezinin ardından Allahuekber şehitlerinin geçtiği yoldan yürüyerek Gaziler köyüne ulaşan 12 kişilik izci ekibi, yaklaşık 4 saatlik bir tırmanışın ardından şehitlerin kabirlerinin bulunduğu yere ulaştı ve 3 bin 100 metre yükseklikteki Allahuekber Dağı’nın zirvesine kamp kurdu. Hava sıcaklığının -45 dereceye düştüğü zirvede şehitlerin kabirleri başında dua okuyan izciler, duygu dolu anlar yaşadı.

ZORLUKLARA ŞAHİT OLDUK

Kamp programını tamamladıktan sonra İstanbul’a dönen izciler, “Dedelerimizin ne zorluklara katlandıklarına da şahit olduk. Biz bile Belediye Başkanımızın bize hediye etmiş olduğu son teknoloji kıyafetler içinde üşürken, dedelerimizin paltosuz, potinsiz buralarda nasıl zorluklar içinde savaştıklarına şahit olduk” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :