Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.01.2012 - 10:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Göksu IPM esen Fuarı'nda

Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, fuarda edindikleri bilgi ve tecrübeleri Esenler'e taşıyacaklarını söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Almanya'nın Essen şehrinde açılan Uluslararası IPM Bitki Fuarı'nı ziyaret etti. Dünyaca ünlü firmaların katıldığı fuarı Esenler Belediyesi Park ve Bahçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Orhan Oğuztürk, Park ve Bahçeler Müdürü Adil Şenden ile birlikte gezen Göksu, eşi benzeri olmayan yüzlerce nadide bitkiyi yerinde görerek inceleme fırsatı buldu. Bugüne kadar hiçbir çiçek toptancısının kataloglarında yer almayan, ticarileşmemiş bitkilerin yer aldığı fuardaki
göz alıcı kolajlar oluşturan orkide, kaktüs, bonzai gibi özel ilgi alanlarına hitap eden şoklanmış ve özel olarak coşturulmuş çiçekleri de yakından seyreden Göksu, bitki türleri hakkında bilgi aldı. Göksu, "Böylesine güzel bir fuarı Esenler'e de taşımak, model uygulamalardan yararlanmak istiyoruz. Fuarda birçok uluslararası firma ile irtibat kurduk, onların katalog ve diğer görsel malzemelerini temin ettik. Esenler'de uygulanabilir projeler için bu uluslararası firmaların tecrübelerinden yararlanacağız" dedi. 
Esenler'de yaşanan yeşil alan sıkıntısını gidermek için çok sayıda projeye imza attıklarını söyleyen Göksu, "Bu fuar bize yeni ufuklar açtı. Çok verimli bir ziyaret oldu" diye konuştu.     

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :