Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.12.2013 - 12:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul’da yaşayan Karadenizliler kültürlerini yaşatmaya devam ediyor

İstanbul’da yaşayan Karadeniz’in Trabzon, Rize ve Giresun temsilcileri bir araya gelerek, kültürünü ve yaşam tarzını bir daha gözler önüne serdiler, birlik mesajları verdiler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL’ da yaşayan Karadenizli vatandaşlarımız Güneşli Okyanus Koleji'nde gerçekleştirilen Karadeniz Gecesi'ne bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Geceye, Esenler Trabzonlular, Esenler Rizeliler, Giresunlular Federasyon Platformu ve Gönül Dili Türk Dili dernekleri katıldı. Karadeniz'in yaşam ve kültürel güzelliklerini gösteren slayt gösterisiyle başlayan gecede, Okyanus Kolejleri Genel Müdür Yardımcısı Bekir Mazman'ın açılış konuşmasının ardından

Dernek Başkanları konuşma yaptılar.

Esenler Rizeliler Derneği Genel Koordinatörü Şener Mengene, Geceyi düzenleyen Okyanus Koleji Yöneticilerine ve Mensuplarına Karadeniz Kültürünün tanıtımına yaptıkları katkıdan duyduğu memnuniyetini ifade ederek; Okyanus Kolejini Eğitim ve Sportif alanda göstermiş oldukları başarılardan dolayı tebrik etti.

KOLBASTI İLE COŞKULU GECE

Plaket takdimiyle devam eden gecede, Karadeniz'in özel lezzetlerinin buluştuğu yemeğin ardından, eğlence başladı. Kolbastı grubunun performansıyla keyifli zaman geçiren misafirler, Karadenizli ünlü sanatçı Sinan Yılmaz'ın seslendirdiği türkülere eşlik ettiler.

Sinan Yılmaz'a teşekkür plaketinin sunulduğu coşku dolu gece, geç saatlere kadar devam etti.

 Erken Terhis başlıyor TIK'la

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :