Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.04.2014 - 09:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul’a gelen çocuklar Boğaz’ın altında panduri dinledi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için İstanbul’a gelen Dünya çocukları Boğaziçi’nin 60 metre altında Marrmaray’da panduri eşliğinde şarkılar söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İstanbul’a gelen çocuklar, Boğaz'ın 60 metre altında çalan panduri eşliğinde şarkılar söyledi. Dünya çocukları, Boğaz turu yaptı, İstanbul’un eşsiz güzelliğini fotoğrafladı. Esenler Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl 5’incisini düzenlediği Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında dünya çocuklarını İstanbul’da buluşturdu. Bu yıl “Barış Ekmeği İçin Bi’ Dünya Çocuk Esenler’de Buluşuyor” konseptiyle düzenlenen festival çerçevesinde; Endonezya, Afganistan, Azerbaycan, Filistin, Gürcistan, Kırgızistan, Moğolistan, Tayland ve Pakistan’dan Esenler’e gelen çocuklar İstanbul’u görme fırsatı buldu. Asrın projesi olarak adlandıran Marmaray ile Kazlıçeşme’den Üsküdar’a geçen çocuklar, daha sonra bindikleri vapurla Boğaz turu yaptı. Boğazın eşsiz manzarası karşısında adeta büyülenen çocuklar bol bol fotoğraf çekti. Memleketlerine özgü şarkılarını söyleyen çocuklar, müziğin hareketleriyle hep birlikte eğlendi.

YÖRESEL MÜZİK ZİYAFETİ

Gezinin en ilgi çeken yanı ise Marmaray oldu. Gürcistan ekibi, ülkelerine özgü ‘Panduri’ çalgısı ile boğazın 60 metre altında şov yaptı. Yöresel müziklerini söyleyen Gücistan ekibi, vatandaşların beğenisini topladı. Ardından Boğaz turu atan gençler, İstanbul’un eşsiz güzelliğine hayran kaldı. Çocuklar daha sonra Miniatürk, Panorama 1453 Müzesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii ve İstanbul Akvaryumu gibi tarihi ve kültürel mekanları gezdi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :