Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.06.2014 - 10:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler Belediyesi Spor Köyü projesinde çalışmalar başladı

Esenler Belediyesi’nin Spor Köyü projesi çalışmaları Kemer Stadı yıkımıyla birlikte başladı. Yeni Stad kaç kişilik olacak, Spor Köyü’nde neler olacak?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ESENLER Belediyesi, ilçeye yeni spor kompleksi çalışmalarını başlattı.

Ömrünü tamamlayan Esenler Kemet Stadı’nda da yıkım başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ile ortaklaşa projesiyle Esenler Spor Köyü, toplam 200 bin metrekare alana inşa edilecek. Yeni Stad, toplam 4 bin 650 metrekarelik alanda inşa edilerek 5 bin 500 seyirci kapasiteli ve FİFA normlarında olacak. Altında bin 500 araçlık otoparkı, 3 ayrı müsabakanın yapılabileceği kapalı spor salonuna da sahip yeni stadyum, devasa bir kültür meydanına kavuşacak.

Stad, çok amaçlı salonları, eğitim odaları, soyunma odaları ve hakem odaları ile tam donanımlı hizmet verecek. Tesiste ilçedeki tüm amatör spor kulüplerine de yer ayrıldı. Spor köyünün inşası için başlatılan yıkım çalışmalarında bölgede bulunan ağaçlar da özel makinelerle başka yerlere taşınarak toprakla buluşturuluyor.

SOSYAL ALANLARI OLACAK

Sporcu eğitim merkezi dahil, spora ve sporcuya dair her şeyin eksiksiz yer alacağı Esenler Spor Köyü’nde sosyal alanlar da inşa edilecek. Çocuk parkları ve sosyal tesisleri ile tüm sporseverlere hitap edecek merkez, 7’den 77’ye spor yapmak ve eğlenceli vakit geçirmek isteyen tüm vatandaşlara hizmet edecek. (iha)

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :