Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.09.2014 - 08:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler Çocuk Sokağı - Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü

İstanbul Esenler’de Türkiye’de bir ilk olacak proje yaşama geçiriliyor. Esenler Çocuk Sokağı ile Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü törenle hizmete açılıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

BUGÜN (11 Eylül 2014 Perşembe) İstanbul Esenler’de Türkiye’de bir ilk yaşanacak.

Türkiye’nin ilk ‘Çocuk Sokağı’ törenle hizmete açılıyor.  Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen Esenler Çocuk Sokağı ile Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılacağı bir törenle hizmete açılacak. Sokak sakinlerinin yüzde 85 gibi yüksek bir oranla destek verdikleri Esenler Çocuk Sokağı Projesi ile Esenlerli çocuklar, güvenli, eğlenceli ve eğitici bir sokağa sahip olacaklar.

Bu sokakta yer alan ve Mısır’daki direnişin sembol ismi Esma Biltaci adına yapılan Anne Çocuk Kampüsü de, Esenlerli anneler ve çocuklar için yeni bir yaşam alanı niteliği taşıyor. İçinde Oyun Merkezi, Çocuk Kütüphanesi, Sinema, Açık Çocuk Bahçesi gibi alanlar bulunan Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü, çocuklara mutlu, sağlıklı, güvenli ve öğrenmeye ilgi duyacakları bir ortamda, gönüllerince eğlenmelerine ve anneleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağlıyor.

11 EYLÜL 2014 PERŞEMBE SAAT 15.00

Tüm şehirlere örnek teşkil edecek olan Esenler Çocuk Sokağı ile Esma Biltaci Anne Çocuk Kampüsü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Esma Biltaci’nin ağabeyi Ammar Biltaci’nin de katılacağı bir törenle hizmete girecek.   Açılış töreni, bugün 11 Eylül Perşembe günü saat 15.00’da gerçekleşecek.

Günlük gazete manşeti TIK’la

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :