Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.02.2012 - 18:19
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler Belediyesi'nden soğuk havaya sıcak ikram

Esenler Belediyesi, olumsuz hava şartlarının etkisini göstermeye devam ettiği şu günlerde Çorba Çeşmesi ile vatandaşların içini ısıtıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Günde ortalama bin kişiye sıcak çorba ikram eden Esenler Belediyesi, hiç kimsenin aç ve açıkta kalmaması için çalışıyor. 
Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Çorba Çeşmesi, soğuk kış günlerinde vatandaşların imdadına koşuyor. Esenler metro çıkışı önünde kurulan ve sabah erken saatlerde işe giden vatandaşlar düşünülerek hazırlanan Esenler Çorba Çeşmesi, her gün yüzlerce kişiye hizmet veriyor. Sabah erken saatlerde işe gitmek yola koyulan vatandaşlar, Çorba Çeşmesi'ne uğrayarak sımsıcak çorbalarını yudumladıktan sonra iş yerlerine keyifle gidiyor. Esenler' deki yemek firmalarının  sponsorluğunda hazırlanan çorbalar, özel olarak hazırlanan çeşmelerden bardaklara akarak vatandaşlara ikram ediliyor. Sabah 06.00'dan itibaren bin kişiye çorba servisinin yapıldığı Çorba Çeşmesi'nin üç musluğundan birden akan mercimek, domates, yayla ve tarhana gibi birbirinden leziz çorbalar, soğuk kış günlerinde vatandaşlara adeta şifa gibi geliyor. 
Çorba Çeşmesi'nin kış aylarında çok önemli bir fonksiyonu olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Bu şehir kendi imkânını bu şehirle paylaşıyor. Bu soğuk günde vatandaşlarımıza çorba ikram ederek o sıcak havayı teneffüs ettirmek ve bu sıcaklığı yaşatmış olmaktan mutluyuz" diye konuştu. 
Osmanlı mimarisine uygun inşa edilen Çorba Çeşme'den akan çorbaların ilk dakikadan son dakikaya kadar sıcak durduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler' de kazanan Esenler halkıyla paylaştığını söyledi. Çeşmenin paylaşma kültürümüzü yansıttığımızı ifade eden Göksu, "Esenler, kendi kazancını bereketlendiriyor" dedi.Çeşmeden akan çorbanın Esenler' deki yemek firmaları tarafından karşılandığına dikkat çeken Göksu, çorba maliyetinde Esenler Belediyesi'nin hiçbir bir katkısı olmadığını vurguladı. Göksu, Esenler' deki yeni düzenlemelerle beraber çorba çeşmelerinin sayısını arttıracaklarını söyledi. a

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :