Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.02.2012 - 13:32
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler adını dağlara yazdı!

Esenler Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Esenler Oruç Reis Gençlik ve Bilgi Evi’nin izcileriyle beraber gerçekleştirdiği kış kamplarını başarıyla tamamladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Uluslar Arası Allahu Ekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı’nın ardından faaliyetlerine ara vermeden devam eden izciler, yeni yılda sezona hızlı başladı. Hava sıcaklıklarının düşmesi ve mevsim şartları nedeniyle kış kampları sezonunu açan izciler, Afyon, Bolu ve Kütahya’da yaptıkları kamplarla Esenler’i başarıyla temsil ettiler. Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla kamplara götürülen izciler, ilk olarak Afyon’da İstanbul Mahalli kampına katıldı.  Afyonkarahisar Milli Eğitim Öğrenci yurdunda konaklayan izciler, kamp süresince kış şartlarında çevreyi tanıma ve yaşam şartlarına adapte olma alışkanlıklarını kazandıktan sonra Kütahya’ya doğru yola çıktılar. Gediz Murat Dağı İzcilik Tesisleri’nde çadırlar kurarak kamp yapan izciler, rehberleri eşliğinde bir hafta boyunca çadır kurma, teknik iz, değerler eğitimi, yürüyüş teknikleri, düğüm çeşitleri, ateş çeşitleri, oryantring, tefekkür, kol komutları gibi izcilik temel bilgilerinin yanı sıra  okçuluk, masa tenisi, yüzme, basketbol, voleybol, ilk yardım ve badminton gibi spor  alanlarında da eğitimler aldılar.  Uluslar Arası Obalar ve Ekipler Milli Kış kampına da katılarak Esenler’in adını karlar üzerine yazdılar.  Yurt içi ve yurt dışından olmak üzere dünyanın dört bir köşesinden izcilerin katıldığı kampta, yeni insanlarla tanışıp tecrübe ve deneyimler kazanan izciler,  her gece yaktıkları kamp ateşinin etrafında da oyunlar oynarken; bilgi ve maharetlerini de sergileme fırsatı buldular.                                                                                    Öğrendiklerini pratiğe döktüler  Bolu Aladağ’da gerçekleştirilen “ Uluslar Arası Milli Bilinç kampı” nda yurt içinden ve yurt dışından katılan izcilerle birlikte 1 haftalık bir kamp yapan izciler, Esenler’in adını karlarla kaplı Bolu Aladağların üzerine yazdılar.  Aldıkları eğitimler ve yaptıkları faaliyetlerle beraber Esenler’i  yerli ve yabancı bütün izcilere duyuran izciler, keyifli bir şekilde tamamladıkları kamplarının ardından evlerine döndü. 
Eğlenceli ve bir o kadar da maceralı geçen kamplarda yıl boyunca edindikleri teorik bilgileri pratiğe dökme imkânı bulan izciler; okulların yarı yıl tatiline olmasını fırsat bilerek şehrin gürültülü ortamından uzakta doğayla iç içe bir ortamda kamp yaparak hoşça vakit geçirdiler. 
Evlerine dinlenmiş olarak dönen izciler, kendilerine bu fırsatı sunan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya da teşekkür ederek, “Bizleri maddi ve manevi olarak her zaman destekleyen Esenler Belediye Başkanımıza teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz” diye konuştular.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :