Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.01.2012 - 16:43
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler hamsi ve horona doydu

Esenler Rizeliler Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Hamsi ve Horon Festivali" renkli görüntülere sahne oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Esenler Rizeliler Derneği tarafından Esenler Cumhuriyet Meydanında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hamsi ve Horan festivalinde binlerce vatandaş katıldı. Festivale AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak, Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu, Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Barış Al ve çok sayıda davetli katıldı. 
Festivalde tezgahın başına geçen AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak, Esenler Belediye Başkanı Teyfik Göksu, Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Barış Al hem hamsi pişirdi hem de ekmek arasına koyarak vatandaşa dağıttı. Hamsilerin büyük kazanlarda ve ızgaralarda piştiği festivalde vatandaşlar hamsiye doydu. Soğuk havaya aldırış etmeden festivale akın eden kadınlı erkekli binlerce Esenlerli, soğuk havayı horon teperek ısıttı. Amaçlarının Esenler'de birlik ve beraberli sağlamak olduğunu belirten Esenler Rizeliler Derneği Başkanı Barış Al, "Bizler Rizeliyiz. Ama biz Türkiye'de yaşayan herkesi bir Rizeli kadar seviyoruz. Burada kültürümüzü yaşatmak adına etkinlikler yapıyoruz. Festivale katılan binlerce insan birbirlerini tanımamalarına rağmen horonda el ele tutuşarak oynuyorlar. Buda amacımızın yerine geldiğini gösteriyor" dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :