Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.05.2012 - 16:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askerlik şubeleri okul olacak

Esenler Askerlik Şubesi'nin açılışına katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 'Nüfusu az olan yerlerdeki askerlik şubeleri MEB'na okul yapılması için verilecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, yapımı tamamlanan Esenler Askerlik Şubesi'nin açılış törenine katıldı. Açılış törenine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

100'ÜN ÜZERİNDE DEVİR

Bakan Yılmaz, nüfusu az olan ilçelerdeki askerlik şubelerinin kapatılacağını belirterek, "Nüfusu azalmış ilçelerde 700'ün veya 500'ün altında olan ilçelerde askerlik şubelerimizi kapatıyoruz. Okul açılsın diye Milli Eğitim Bakanlığına devrediliyoruz. 100'ün üzerine askerlik şubesi Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilecek. Nüfusu azalan yerlerde askerlik şubelerimizi kapattığımız gibi nüfusu çoğalan yerlerde de askerlik şubesi açıyoruz. Vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için bu şekilde askerlik şubeleri açıyoruz. İstanbul'un birçok yerinde bu şekilde askerlik şubesi açıldı" dedi. 
Bakan Dinçer ise, "Eğer bize verilen şubeler küçük ise anaokulu, büyük ise ilköğretim okulu olabilecek şekilde hazırlık yürütüyoruz" diye konuştu.  Konuşmaların ardından Bakan Dinçer ve Yılmaz, askerlik şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

BİZE SALDIRI SAYILIR

Bakan Dinçer, Esenyurt'ta bulunan bir okulda öğrencinin öğretmene saldırmasıyla ilgili olarak da, "Herhangi bir öğretmenimize yapılmış olan bu saldırı bize yapılmış olan bir saldırıdır. Bu saldırıda çok rahatsız olduk ve saldırıyı kınıyoruz. Bu ve benzer hadiselerin yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Herhangi bir sorunu çözmek konusunda şiddete başvuruluyorsa bu bir cehalet olarak değerlendirir. Toplum olarak şiddetle mücadele etmeliyiz. Saldırıyı kınamak üzere bazı sendikalarımız derse girmeyerek protesto etmek düşüncesinde olduklarını paylaşmışlar. Şunu söylemek istiyorum eğer biz bu tip saldırılara karşı tavır içerisinde olacaksak öğretmenler camiası olarak em büyük tavrın şefkat olduğunu düşünüyorum" dedi. 

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :