Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.05.2012 - 13:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler'de ASİS Projesi hayata geçti

ASİS projesini geliştiren Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, ruhsat işlemlerinde esnafa büyük kolaylıklar sağlıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Akıllı Esnaf Sistemi (ASİS) projesini hayata geçirdi. Proje ile ruhsat başvurusunda bulunan esnafın iş yeri ruhsatı, belediyeye hiç uğramasına gerek kalmadan ayağına kadar geliyor.  Ruhsat işlemlerinde büyük kolaylık ve zaman tasarrufu sağlayan proje kapsamında; iş yeri açma ruhsat başvuru işlemleri www.esenler. bel.tr internet adresi üzerinden on-line olarak yapılabiliyor.  İnternet üzerinden yapılan başvurular değerlendirildikten sonra gerekli incelemeler yapılıyor ve yetkililer, söz konusu işyerine giderek yerinde incelemelerde bulunuyor, eksik evrakları tamamlayarak işyeri açma ve çalışma ruhsat dosyası oluşturuyor.  Gerekli belgelerin tamamlanmasının ardından hazırlanan ruhsat işyerine teslim ediliyor.


HEDEF 25 BİN ESNAFI RUHSATLANDIRMAK
 
Akıllı Esnaf Sistemi ile ruhsat alımında işlem sürecinin  kısaldığını belirten Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, “Bu proje ile ilçemizde bulunan yaklaşık 25 bin esnafın tespitini yapıp faal olanlarının tamamını ruhsatlandırmayı hedefliyoruz” dedi. İlçede faaliyet gösteren esnafın kendini yenileyerek çağa ayak uydurması için var gücüyle çalıştıklarını belirten Yeşiltaş, ruhsat problemine daha akılcı ve pratik bir çözüm sunmak için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. Yeşiltaş, Akıllı Esnaf Sistemi ile esnafın iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı gibi işlemlerini kısa bir sürede gerçekleştirebildiğini vurguladı.

 
 
 
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :