Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.06.2012 - 16:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenler'de Eğitim Festivali

Esenler Belediyesi’nin bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Esenler’de Pekiyi Festival” sloganıyla düzenlenen Esenler Eğitim Festivali görkemli bir açılış töreniyle başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Yüzlerce öğrencinin gerçekleştirdiği bandolu yürüyüş kortejine Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da katıldı.  Esenler Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlenen Esenler Eğitim Festivali görkemli bir etkinlikle başladı. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılını geride bırakan öğrenciler, düzenlenen festivalle gönüllerince eğlendi. Atışalanı Lisesi önünden başlayıp, etkinliklerin yapıldığı Dörtyol Meydanı’na yürüyen bandolu öğrenci kortejine Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da katıldı. Meydanda yapılan etkinliklerde okullar öğrencilerinin yaptıkları resim, el işi gibi ürünleri stantlarda sergiledi. Çeşitli yöresel oyunların, müzik ve şiir dinletilerinin, animasyon gösterilerinin yapıldığı festivalde çocuklar gönüllerince eğlendi. İlçedeki öğrenci ve öğretmenlerin bir yıllık stres ve yorgunluğunu atmalarına yardımcı olmak, okullar arası iletişim ve dayanışmayı geliştirmek, eğitim kalitesini artırmak gibi amaçlarla düzenlenen Esenler Eğitim Festivali’ne AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, çoksa sayıda öğrenci, öğretmen ve Esenlerli vatandaş katıldı.

 Eğitim festivalinin açılışında bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, “Türkiye’nin geleceği olan gençlerimizi, çocuklarımızı bu kadar güzel bir ortamda yetiştiren öğretmenlerimize, onları büyük emeklerle bugüne getiren anne ve babalarımıza gerçekten büyük bir şükranla sevgilerimi iletmek istiyorum.Türkiye bugün gerçekten bu kadar büyük bir hamle yaptıysa, Cumhuriyet tarihinin en güçlü olduğu noktasına gelebildiyse bunda eğitimin ve bu eğitim sayesinde Türkiye’ye kazandırılan gençlerimizin ve çocuklarımızın çok büyük bir önemi var” şeklinde konuştu. Yoğun bir eğitim ve öğretim yılından sonra çocukların stres atacakları bir şenliğe ihtiyaç duyduklarını belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bir yıl boyunca sabah erkenden kalkıp, bugün şu yazılı, bugün şu sözlü derken 1 yılın koşuşturmasını bir şenlikle noktalanması, 1 yıllık öğretimin burada Esenler halkı tarafından taçlandırılması, Esenler’deki her bir çocuğumuz için, sonuçta karnesinin pekiyi olarak bu şölene katılması, hem Esenler için gurur günü, hem de Esenler’deki çocuklarımız için gurur günüdür. Bu vesileyle bu eğitim festivali bugün başladı. Cuma gününe kadar devam edecek. Bu festivalde, bütün öğrencilerimiz, bütün okullarımız 1 yıllık birikimlerini Esenler halkıyla paylaşacaklar. Bu festivalin çocuklarımızın kendi yeteneklerini arttırması, bu festivalin çocuklarımızın kendine olan güvenini yenilemesi açısından önemli bir başlangıç olduğunu düşünüyorum” dedi. Esenler Belediyesi’ne gerçekleştirdikleri projeden dolayı teşekkür eden Esenler Kaymakamı, Nazım Madenoğlu, “Görevi en iyi yapmak şeklinde tanımlanan halkımıza en çok hizmeti vermek şeklinde adlandırılan, yerel yönetimlerle merkezi yönetimlerin birlikte hareket ederek halkımıza en iyi hizmeti verme amacının en güzel örneğinin gerçekleştiği bir faaliyetteyiz. Belediyemizin önderliğinde Milli Eğitimimize mensup okullarda okuyan çocuklarımızın yeteneklerini burada sergilemesine şahit olacağız” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Göksu ve beraberindeki konuklar, okulların açtıkları stantları tek tek gezerek, öğrencilerin yaptıkları eserleri inceledi.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :