Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.02.2012 - 13:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gül Parkı için ilk ağaçlar dikildi

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ilçede yaptığı yeşil alan ve devasa parklar ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Kadıoğlu ilk ağaçları dikti
Fıstık Çamı ve Ihlamur ağacı için toprak atıldı
Esenyurt Atatürk Mahallesinde bulunan içinde her türlü sosyal, kültürel, sportif hizmetlerin olacağı Abdullah Gül Parkı için ilk ağaçlar dikildi. Başkan Kadıoğlu, Bitki Bahçesi olarak projelendirilen dev parkta Fıstık Çamı ve Ihlamur ağacı dikerek toprak attı.

İnşaatı devam eden 86 bin metre karelik Abdullah Gül Parkı için yurt dışından getirilen 7 bin çeşit ağaçlardan ilkini Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu bizzat kendisi dikti. Başkan Kadıoğlu beraberinde, Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve Birim müdürleri de ağaç dikme faaliyetine katıldı.

Projede yok yok !
Toplam 86 bin metre kare alanda yapılan Abdullah Gül Parkı projesinde, 6 adet kapalı sosyal tesis bulunmaktadır. Kapalı tesislerde Basketbol, Voleybol, Alan Tenisi, Fıtness alanları yer almaktadır. 
Kapalı spor alanları dışında açık spor alanları, geniş yürüyüş ve koşu alanı, çocuk oyun alanları, piknik alanı, seyir terasları, 5000 bin metre kare gölet ve ışıklandırmalı şelale, yaşlılar evi, Biyolojik gölet,  restaurant, cafe, kütüphane, tuvaletler, engelliler parkı, güvenlik sistemleri, teknik merkez ofisi ve araçlar için geniş otopark alanı proje içinde yer almaktadır.

Köşk’de içinde yer alıyor
60 bin metre kare yeşil alan olarak planlanan Abdullah Gül Parkı’ında 7 bin ağaç, 20 bin çalı, 50 bin yer örtü bitkisi, 28 bin metre kare Geotekstil duvar imalatı ve giydirme cephesi kullanılacaktır. Ayrıca dev park projesi içinde, minyatür Cumhurbaşkanlığı Köşkü’de yer almaktadır.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :