Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.03.2012 - 10:44
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenyurt'ta facia 11 işçi yanar can verdi

Esenyurt'ta bir inşaatın şantiyesinde işçilerin kaldığı çadırların 3'ünde çıkan yangında 11 işçi hayatını kaybetti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İstanbul Esenyurt'ta, inşaatta çalışan işçilerin kaldığı çadırda yangın çıktı. Yangında 11 işçi hayatını kaybetti. Esenyurt Güzelyurt Mahallesi 6. cadde üzerindeki bir inşaat şantiyesinde işçilerin kullandığı 3 çadırda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Dün akşam 21.00 sularında gelen ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans gönderildi. Müdahale sonucu söndürülen yangında inşaatta çalışan 11 işçi, yatakhane olarak kullanılan çadırlarda yanarak ve dumandan etkilenerek hayatlarını kaybetti.


VALİLİK AÇIKLAMASI

''Esenyurt
İlçesi Güzelyurt Mahallesi 12. Cadde üzerinde bir alışveriş merkezinin inşaatına ait işçilerin kaldığı şantiye çadırlarından 3'ünde saat 21.10 sularında meydana gelen yangın neticesinde 11 işçimiz hayatını kaybetmiştir. Olayda yaralanan olmamıştır. 
Olay yeri incelemesi, savcılık makamı nezaretinde Emniyet ve İtfaiye tarafından yürütülmekte olup, yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme devam etmektedir.''

'200 İŞÇİ KALIYOR'


Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da, yangının çıktığı şantiyede 200 işçinin kaldığı bilgisini verirken, yangının çadırların mutfak bölümünde çıktığını söyledi.

ELEKTRİK KONTAĞI ŞÜPHESİ

Olay yerinde cumhuriyet savcısı, itfaiye ve polis ekipleri inceleme yaparken, yangının elektirik kontağından çıkmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. İşçilerin ağırlıklı olarak çalışmak için şehir dışından geldikleri ve şantiyenin bir süpermarket inşaatına ait olduğu gelen bilgiler arasında.

MÜFETTİŞ GÖNDERİLDİ

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yangınla ilgili ''hem sosyal güvenlik ve rehberlik bakımından hem de iş teftişi bakımından'' inceleme başlattı. Konuyla ilgili görevlendirilen müfettişler olay yerine gönderildi.

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :