Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.03.2012 - 18:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenyurt'ta İstiklal Şairi Ersoy'u anma töreni

Borusan Asım Kocabıyık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma töreni düzenlendi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar
ESENYURT Borusan Asım Kocabıyık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Töreni düzenlendi. Lise Müdürü Zeki Dikmen, “Mehmet Akif’i anmak ve İstiklal Marşımızın yazılması döneminde ülkenin bulunduğu şartları hatırlamak, yüreklerimizde her zaman olan ve yok edilmesi mümkün olmayacak vatan ve millet sevgimizi biraz daha güçlendirecektir” dedi.


DOĞRU SÖYLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Törene katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Özvatan, İstiklal Marşı’nın eksik ve yanlış söylenmemesi gerektiğini belirterek, “İstiklal Marşı, Türk ulusunun bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir yapıttır. İstiklal marşımızın gerek şiir gerekse müzik olarak doğru söylenmesi çok önemlidir. Eksik veya yanlış söylenmesi anlamını da zedelemektedir. Yüce bir millet ve onun şanlı mensupları olarak, bayrağımızı dimdik ayakta tutmalıyız. Onu ebediyen dalgalandırmak için, her zaman olduğu gibi bugünde birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız” dedi.  

 

TARİHİMİZDEN ÖRNEK VEREN ŞAİR

Mehmet Akif Ersoy'un şanlı tarihimizden örnekler veren ulusal bir şair olduğunu vurgulayan Esenyurt İlçe Kaymakam Halil Uyumaz, da “ Ersoy, Kurtuluş Savaşı'nda halkın kahramanlık duygularını, onların üzerindeki ümitsizliği, yorgunluğu atmak için köy köy, cami cami dolaşan hem bulunduğu yerde vatanın bağımsızlık konularını, vatan sevgisini aşılayan, anlatan çok büyük bir ulusal şairimizdi" şeklinde konuştu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :