Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.03.2012 - 10:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esenyurt'ta iki yeni proje birden

5 yıldır inşaat sektöründe hizmet veren Mehmet Yalçıntepe, Esenyurt'da kendi arazisi üzerinde iki dev projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Esenyurt'ta 150'ye yakın konut ve işyeri yapmış olan Yalçıntepe İnşaat, bölgede bulunan kendi arazileri üzerinde iki dev projeyi daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

 

Yalçıntepe, Mayıs 2011'de Bahçeşehir'de inşaatına başladığı 1514 konut ve 86 ticari üniteden oluşan Maxmoon sitesini bitirir bitirmez yine yeni projelerini gerçekleştirmek için çalışmaları başlatacak. Projelerini Start Life Dergisi'ne anlatan Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe, İstanbul dışında konut yapmayı şu an için planlamadıklarını da belirterek, "İstanbul'da acil olarak 5 milyon yıkılıp yapılacak konut ihtiyacı var. İlk etapta bu 5 milyon konutun yıkılıp üretilmesi 10 yılı alır. Eski konutların da yenilenmesi ile İstanbul'da daha 20 yıl bu sektörde iş var demektir. Bu nedenle İstanbul dışına çıkmayı yakın gelecekte planlamıyorum" şeklinde konuştu. 

ÖZ KAYNAKLARIMIZLA YAPIYORUZ

Esenyurt ve Bahçeşehir bölgesinde biri 30 bin bir diğeri ise 20 bin metrekare olan arazileri olduğunu söyleyen, Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe,  "Projeleri arka arkaya hayata geçireceğiz. Bir proje bitmeden yeni projeye başlamayı prensip olarak uygun bulmuyoruz. Tüm projelerimizi kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz" dedi..

KENTSEL DÖNÜŞÜM BÖLGELERİ
Şirket kentsel dönüşüme konu olan bölgelerde de arazi geliştirmek için bir dizi hazırlıklar ve ön görüşmeler yapıldığını belirten Mehmet Yalçıntepe
, özellikle Fikirtepe'de hak sahiplerinin çok fazla talepleri olduğunu vurguluyor. B gelir grubunu hedef seçen şirket, yüksek fiyatlı konut inşaatı gerektirecek arazilerden uzak duruyor. Fikirtepe'nin yanı sıra Bahçeşehir, Gaziosmanpaşa ve Halkalı'da da arazi görüşmeleri yapılıyor.

88 BİN LİRADAN BAŞLAYACAK


Bahçeşehir'de inşa edilen 1514 konut ve 86 ticari üniteden oluşan Maximoon
 projesinde tapular iki ay içinde çıkacak. Mehmet Yalçıntepe, birkaç banka ile anlaştıklarını ve iki ay içinde konut almak isteyenlerin uzun vadede banka kredisi de kullanabileceğini söyledi. Maximoon 9 blokta yükseliyor. Bloklardan biri rezidans olarak yapılıyor. 130 milyon lira yatırım maliyeti bulunuyor.

İnşaatına 2011 yılı Mayıs ayında başlanan sitede teslim tarihi Haziran 2013 olarak planlanıyor. Proje 33 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 33 bin metrekarenin 15 bin metrekaresi inşaat alanına geri kalan kısım ise yeşile ve sosyal tesislere ayrılıyor. İlk çıktığı gün 1280 lira olan metrekare fiyatı bugün 1850 liraya çıkan projede ev fiyatları 88 bin liradan başlangıç gösteriyor. Şirket kendi bünyesinde yüzde 0,90 faizle 60 aya kadar vade yapıyor.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :