Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.07.2017 - 12:27
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 Temmuz Şehitleri için pedal çevirdiler

Eyüp Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi şehit olan 249 kişiyi anmak için bisiklet turu düzenledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/ Eyüp

Yüzlerce kişinin katıldığı bisiklet turunda, vatandaşlar 15 Temmuz gecesi şehit olan 249 şehidin isimlerinin yazılı olduğu tişörtlerle pedal çevirerek, şehitleri andı. Eyüp Belediyesi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilçe sınırları içerisinde bisiklet turu düzenledi. Hain darbe girişimi gecesi şehit olan 249 kişinin isimlerinin yazılı olduğu tişörtleri giyen yüzlerce vatandaş, 15 Temmuz şehitleri için pedal çevirdi.

Eyüp Belediyesi Başkanlık binası önünden Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın startı vermesiyle başlayan bisiklet turu sonrası, vatandaşlar 15 Temmuz Şehitliğine giderek dua etti. Sonrasında ise İstanbul Büyükşehir Belediye binası önüne giden gurup, hayatını kaybeden 249 şehidin isimlerini okuyarak anma gerçekleştirdi. Daha sonra ise Eyüp Sultan Cami Meydanına gelen bisikletli gurup burada da şehitler için dua etti.


“249 şehidimizin isimleri her birinizin tişörtlerinde yazıyor”

15 Temmuz şehitlerini anmak için çeşitli etkinlikler organize ettiklerini, yarın akşam da Eyüp Sultan Meydanı'nda şehitleri, gazileri anacaklarını ve sembolik nöbetlerini tutacaklarını belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “249 şehidimizin isimleri her birinizin tişörtlerinde yazıyor. Her biriniz tişörtünü giydiğiniz şehidimizin yerine bugün buradasınız. Onun için pedal çevireceksiniz. Bu sembolik anlamda da olsa Türk gençliğinin, Türk milletinin geçmişine, şehitlerine sahip çıktığının önemli bir göstergesidir. Bundan dolayı sizlere tekrardan teşekkür ediyorum. “ 15 Temmuz'u bir daha hafızalardan hiç silinmemek üzere, yüreklerimize ve beyinlerimize nakşedeceğiz inşallah.” diye konuştu.

Bugün 15 Temmuz şehitleri için pedal çevirdiğini belirten Elvide Taşkıran , “Eyüp Belediyesi önünden bisiklet turumuza başladık. 15 Temmuz çok anlamlı bizim için. Bu bisiklet turunda da onları temsil ettik. Çok gurur verici. Onlar için dua ettik” dedi. Ali Eyüpoğlu isimli genç ise "Bugün 15 Temmuz şehitleri için bisiklet turu yaptık. Eyüp’ten İstanbul Büyükşehir Belediyesine kadar. Şehitlikleri ziyaret ettik. Onlar için dua okuduk” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :