Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
10.08.2017 - 23:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp Belediyesi, yaralı tilkiye merhem oldu

Kemerburgaz Çiftalan yolu üzerinde tel örgülere takılarak yaralanan tilki Eyüp Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarılarak tedavi altına alındı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Eyüp

Eyüp Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü arayan vatandaşlar Kemerburgaz Çiftalan yolu üzerinde dikenlere takılmış halde bulunan bir tilki olduğu bilgisini verdi. Gelen bilgi üzerine ekipler verilen adrese gittiler. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri burada dikenli tellere takılmış ve yaralanmış vaziyette olan tilkiye öncelikle dikkatli bir şekilde yaklaştılar.

Yaralı ve korkmuş vaziyette olan tilki, ekiplerin titiz çalışması sonucu tellerden kısa sürede kurtarıldı. Yaralı tilki daha sonra hayvan ambulansına konularak, açılışı Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından açılışı yapılarak hizmete alınan Eyüp Belediyesi Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği'ne götürüldü. Burada görevli veterinerler tarafından tilkiye cerrahi müdahalede bulunularak yarası temizlendi ve kapatıldı.

Cerrahi müdahalenin ardından Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği'nde tedavi altına alınan tilkinin en kısa sürede eski sağlığına kavuşması için gereken tüm tedavinin uygulanacağı belirtildi.

Yaban hayatın en kurnaz hayvanı olarak bilinen sevimli tilki tedavisinin ardından eski sağlığına kavuştuktan sonra tekrar doğaya bırakılacak.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :