Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.01.2013 - 19:17
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fatih'te Çevre duyarlı gençler için buz pateni pisti

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, hizmete açtıkları buz pistine, geri dönüşümlü maddelerle gelenlerin yararlanabileceğini belirterek, çevreye duyarlı bir gençlik amaçladıklarını söyledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Fatih Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atarak buz pateni pistini hizmete açtı. Özel ses ve ışık sistemi ile donatılan pistte açılışa özel bir gösteri maçı ve çocuklardan oluşan grup tarafından artistik buz pateni gösterileri sergilendi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, projenin buz sporlarını sevdirmeyi amaçladığı gibi özellikle çocuklara çevreye karşı duyarlılık bilincini de aşılamayı hedeflediğini söyledi.

Bu uygulamadan yararlanmak isteyenlerin yanlarında geri dönüştürülebilir maddeyle piste gelmeleri yeterli. Yaş sınırlamasının olmadığı pistte; plastik, cam ve kağıt gibi geri dönüştürülebilir madde getiren herkes 45 dakikalık bir seansa katılabilecek. Mart ayı sonuna kadar hizmet verecek olan buz pateni pistinin özellikle yarıyıl tatilinde çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşacağı bekleniyor.

120 kişilik tribün

336 m2 kapalı alan üzerine kurulan buz pateni pistinde 2 bayan 2 erkek eğitmen dileyenlere eşlik edecek. Ayrıca pistin 120 kişi kapasiteli tribünü de mevcut. Yaz aylarında ıslanma havuzu olarak kullanılan alan, kış aylarında ise bundan böyle buz pateni pisti olarak kullanılacak.   


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :