Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.07.2013 - 19:44
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultanahmet Meydanı’nda satılık eşek

Bulgaristan’dan eşek sırtında geldiler, Sultanahmet’te eşeği sattılar. Fatih Belediyesi Zabıta ekipleri eşeğe Nazlı adını koydu. Nazlı şimdi kendisine sevgi gösterecek sahibini bekliyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

BULGARİSTAN sınırında satın aldıkları eşekle 20 gün yolculuk yaparak İstanbul’a gelen iki turist, paraları bitince hayvanı Sultanahmet Meydanı’nda satılığa çıkardı. istanbul’da hem güldüren hem de düşündüren ‘Nazlı’ eşeğin ilginç hikayesi Edirne’de başladı. İki turist İstanbul’a gitmek için 300 Euro karşılığında eşek satın aldı. Eşeğin sırtında 20 gün boyunca yolculuk yapan turistler, Sultanahmet Meydanı’na kadar geldi.

FATİH BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EL KOYDU

Bir süre Sultanahmet Meydanı’nda eşekle gezen turistler vatandaşların ilgisini çekti. Ancak turistler paraları bittiği için eşeği satılığa çıkarınca Fatih Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri duruma el koydu. Daha sonra bir hayvanseverin 300 TL karşılığında satın aldığı eşeğe, Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı sahip çıktı. Nazlı ismi verilen eşeğin güzellik yarışmasında Türkiye 1.’si seçildiği öğrenildi. Şirinliği ile dikkat çeken eşek şimdilerde ise yeni sahibini arıyor. Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nda çok iyi bakılan eşek, zaman zaman surların altında otluyor.

NAZLI’YA SEVİLECEĞİ BİR YUVA ARIYORUZ

Eşeğin ilginç hikayesini ŞÖYLE A“30 Haziran’da 2 tane turist Edirne’de bir köylüden bu eşeği 300 Euro’ya satın alıyorlar. Bir maceraya girişiyorlar. 21 Temmuz’a kadar eşeğin sırtında İstanbul’a geliyorlar. 20 gün sürüyor yolculuk, paraları bitiyor. Sultanahmet Meydanı’nda eşeği satmak istiyorlar. Müşteri ararlarken zabıtalar müdahale ediyor. Bir hayvan sever eşeği satın alarak bize getirdi. Eşeğin ismi Nazlı. Çok iyi bakılacağı, asla çalıştırılmayacağı, sevileceği bir yuva arıyoruz” dedi. Eşeğin sırtında zedelenmeler olduğunu belirten Olcay, “Bacaklarında sıyrıkları var. Genç bir hayvan. Tedaviye gayet çabuk yanıt verdi. Şimdi çimenlerde otluyor. Yuva bulamazsak, mama sponsoru arıyoruz. Saldırgan bir hayvan değil. Türkiye güzeli seçilmiş. Gözleri çok güzel. Sanırım çok taliplisi olacak” diye konuştu.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :