Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.07.2013 - 13:18
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üstün zekalılar okulunu ilkokul yaptılar

Türkiye’nin tek Üstün Zekalılar okulu, ilkokula çevrildi, Sınavlar yapılmayınca öğrenciler 5. Sınıfa geçemediler. Veliler Einstein'ların Okulu Kapanmasın pankartıyla eylem yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

TÜRKİYE’deki üstün zekalıların tek okulu 4+4+4 kurbanı oldu. Beyazıt Ford Otosan Devlet Okulu, Üstün Zekalı öğrencilerin eğitim gördüğü Türkiye’deki tek okuldu. Ancak bu okul ilkokula dönüştürüldüğü için şimdi bu çocuklar, ortada kaldı. Bir grup öğrenci ve veli, ellerinde  "Einstein'ların Okulu Kapanmasın" ve "Üstünler Vicdanlara Emanet" yazılı dövizlerle Fatih'teki okulun önünde toplanarak eylem yaptı.

ÖĞRENCİLER 4. SINIFTAN 5. SINIFA GEÇEMEDİ

Grup adına açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Ebru Üstüncan, İstanbul Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği her yıl sınavla öğrenci alınan okulda, bu sene sınavla öğrenci alımının kaldırıldığını ve öğrencilerin 4. sınıftan 5. sınıfa geçemediğini ifade ederek okulun "bitirildiği" anlamına geldiğini söyledi. Yetkililerden okulun aynı şekilde eğitime devam etmesini talep eden Üstüncan, "Bu çocuklar güçlerini birlikteliklerinden alıyorlar. Birlikte olabildikleri zaman beslenebiliyorlar. Başka ortamlarda yapayalnız kalıyorlar ve anlaşılamıyorlar’’ dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :