Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.11.2014 - 10:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPARK’tan yenikapı’ya 400 araçlık otopark

İSPARK’ın Yenikapı’da hizmete sunduğu Park Et Devam Et otoparkına vatandaşlar güvenli ve teknolojik sistemlerle araçlarını rahatça bırakarak, Üsküdar’a, Kartal’a, Atatürk Havalimanı’na, Taksim’e, Bağcılar’a ve Başakşehir’e devam edebilecekler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSPARK, vatandaşların araçlarıyla trafiğe girmeden gidecekleri güzergaha Marmaray’ı ve Metroyu kullanarak ulaşmalarını sağlamak ve kent içi araç yükünü hafifletmek amacıyla Yenikapı’da 400 araçlık otoparkı hizmete açtı.

 Toplu taşıma istasyonlarına yakın noktalarda düşük ücretli otopark uygulaması olan “Park et Devam Et” sisteminden yılda yaklaşık 4 milyon kişi yararlanıyor. Her gün yaklaşık 100 kilometre araç konvoyunun trafikten çekilmesini sağlayan proje, kent genelinde trafiğin yoğun olduğu 34 noktada 10 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veriyor.

Yenikapı Metrosu İstanbul’un 3 Kanadını Birbirine Bağladı

Marmaray’la İstanbul metrosunu birbirine bağlayan Aksaray - Yenikapı metro hattını Başbakan Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açtı. Avrupa ve Asya yakasında bulunan raylı ulaşım sistemlerini birleştiren ve Atatürk Havalimanı - Kartal metro ulaşım süresini 81 dakikaya düşüren sistemin açılışı Aksaray’daki metro girişinde yapıldı.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :