Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.02.2014 - 18:01
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangi telefon numarası dolandırıcı hattı hangi numaraları açmayalım

Dolandırıcıların telefon numaraları hangisi? Hangi numara çalarsa telefonu açmayalım? Hangi telefon numaraları tehlikeli? Hangi numara dolandırıcıların hattı, açılması sakıncalı?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

TELEFONLA dolandırıcılıkta her gün yeni bir metotla insanların paralarını çalıyorlar. Olmadık yöntemlerle karşımıza çıkan soyguncular şimdi de 444 hattıyla dolandırmaya başladılar. Telefondan 444 rakamını görenler güvenli zannederek açtıklarında tuzağa düşmede ilk adımı atmış oluyorlar.

İşte bu 444 hattını kullanarak dolandıran numaralar: 444530* - 444241*

Sakın bu numaraları açmayın! Şikayetvar’ın haberine göre: Son zamanlarda çığırından çıkan telefon dolandırıcılığının önüne geçilemiyor. Her gün farklı yöntem deneyen kötü niyetli kişiler, yüzlerce vatandaşı tuzağa düşürüyor. Çaresiz kalan tüketiciler ise dolandırılma yöntemlerini ve arayan numaraları deşifre ederek, önlem alınması için çaba gösteriyor.

KANUNİ İŞLEM TEHDİDİ

Cep telefonu ya da sabit telefonları 444530* - 444241* numaralarından arayan dolandırıcılar, bir yıl önce sigorta yaptırdığınızı öne sürüyor ve ücretsiz deneme süresinin dolduğunu belirterek, para ödemeniz gerektiğini bildiriyor. Eğer gün içerisinde ödeme yapmazsanız hakkınızda yasal işlem başlatılacağını, bir sonraki telefon görüşmesini avukatlar ile yapacağınızı konuşmaya ekleyerek, gözdağı vermeye çalışıyor. Arayan kişilere inanan ve korkan vatandaşlar kredi kartı bilgilerini veriyor, hesaplarından 299 TL ücret kesiliyor.

Haftanın maç Programı TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
elif 2014-07-07
yoruldum
Bir yıl önce arayıp ücretsiz sigorta yapıyoruz dediler ve sonra arayıp 400 tl ödeyip öyle sahip olacaksınız dediler bir anlık dalgınlık kandirip kartük normu aldılar ama kredi kartı modeliydi islemde yapamadılarşimdi sürekli arayıp icraya verileceğini söylüyorlar ne yapmalıyım