Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.03.2014 - 15:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Parasız Sosyal Market nerede açıldı kimler faydalanabilecek kim açtı

İhtiyaç sahipleri için parasın alışverişin yapılabileceği sosyal market hizmete açıldı. Parasız Sosyal Market nerede açıldı, kimler faydalanabilecek kim açtı?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ÜMRANİYE  Belediyesi, Sosyal etkinlikler kapsamında düzenlediği Gıda Bankacılığı projesi ile ekonomik açıdan durumu iyi olmayan vatandaşlarla, ihtiyaç fazlası gıda, temizlik, giyecek ve yakacak maddeleri bulunan kişiler arasında köprü oluşturacağı ve Ümraniye’nin dört bir köşesinde kurulacak olan, gıda ve ihtiyaç malzemelerinin sahiplerine ulaştırılacağı “Sosyal Market”lerin ilkini Ümraniyelilerin hizmetine açtı.

Açılış programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Selim Çelenk, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Mahalle Başkanları, Mahalle Muhtarları, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAYITLI VATANDAŞLAR İÇİN

Ümraniye Belediye Başkan yardımcısı Serap Eşit Elveren; “ Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın ihtiyacı kadar kendisinin istediği şeyi alabileceği bir Sosyal Market oluşturduk.

Sosyal İşler Müdürlüğümüzde kayıtlı olan vatandaşlarımız buradan alış veriş yapabilecekler. Kendilerine verilecek Sosyal Denge Kartlarıyla buradan istedikleri ürünü alabilecekler. Böylesine güzel hizmetleri Ümraniye’mize kazandıran Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can’la çalışmaktan kıvanç duyuyoruz” dedi.

PARA GEÇMEYEN MARKET

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İstanbul İl Müdür Selim Çelenk, yapılacak en iyi hizmetin Sosyal Market olduğunu vurgularken, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran;

“Sosyal Markete yardıma muhtaç olanlar buraya ailesiyle gelerek istedikleri ürünleri giyiminden yiyeceğine gıdasına kadar her şeyi alabilecekler. Burada para geçmiyor. Parayla hiçbir satın alınmıyor. Belediyemiz tarafından verilen kart ile buradan ihtiyacınız kadar alış veriş yapabiliyorsunuz” şeklinde konuştu.

KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRECEK

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, şunları söyledi:

Gıda Bankacılığı projemiz ile ekonomik açıdan durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza, ihtiyaç fazlası gıda, temizlik, giyecek ve yakacak maddeleri bulunan kişiler arasında köprü oluşturduğumuz Sosyal Market’imizin ilkini vatandaşlarımızın hizmetine açıyoruz. Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen Sosyal Destek kartı ile Gıda ve ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu Sosyal Markette alışveriş yapabilecekler.

Buraya gelen mallar aynı süpermarketlerde olduğu gibi her mal barkotlu. Buradan alışveriş parayla değil. Kredi kartı sistemiyle Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzde kayıtlı fakirlerimiz fakirlik derecesine göre Sosyal Destek Kartımıza belli bir limit kredi yüklüyoruz. O yüklediğimiz limite göre geliyor burada ihtiyacına göre alışveriş yapıyor.

4 NOKTAYA DAHA YAPILACAK

Gıdadan giyime, temizlik malzemesine kadar neye ihtiyacı varsa onu alacak. Servislerimiz buraya getirip, buradan da evine götürecek” şeklinde konuştu.

Ayrıca Ümraniye’nin toplamda 4 noktasına, Doğusuna, Batısına, Kuzeyine ve Güneyine olmak üzere,

vatandaşlarımızın kolaylıkla erişebileceği Sosyal Marketleri yakın bir zamanda Ümraniyeli vatandaşlarımızla buluşturacağız.

Ümraniye Belediyesi Gıda Ve İhtiyaç Maddeleri Sosyal Market

Adres: İnkılap Mahallesi, Sokullu Cd. No:5, 34768 Ümraniye-İstanbul

Telefon: 0216 630 18 92


Ümraniye Belediyesi Necip Fazıl Sosyal Market ve Halil İbrahim Sofrası Aşevi

Adres: Necip Fazıl Mahallesi, No:4, Gaffar Okkan Cd., 34773 Ümraniye/İstanbul

Telefon: 0216 540 83 05


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :
Medine Komkom 2017-04-01
Yardım
Gülşen akgül 2016-11-08
Yardım
buse 2014-11-25
adres neresidi ögrenebilirmiyim r?
adres neresi acaba ögrenebilirmiyim