Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         ALL İNCLUSİVE ( HERŞEY DAHİL )

    TFF Avrupa da başarılı olabilmemiz için 6+2+2 yabancıya karar verdi. Türkçeye çevirecek olursak; eğer bütün yabancı oyuncular sakat değilse altısı sahada, ikisi kulübede, ikisi de tribünde olacakmış. Böyle saçmalık olur mu? Zaten neredeyse matematik zaaflı bir halk sayılırız. Daha yakın geçmişte Fenerbahçe nin kazayla 7 yabancı sahaya sürdüğüne şahit olmadık mı? Topçudan çok Hocaların kafası karışacak bu 6+2+2 denen iki bilimeyenli denkleme!
  Şimdi ligimiz ülkemiz gibi tatil yerine dönecek. Buna herkes hazır olsun. Eğer sezon sonu kulüplerdeki yabancı oyuncuların çoğu saha yerine tatil yerinde zaman geçirmezlerse, ( disco-eğlence yerleri gibi ) ben yazma işine son vereceğim. Ve ondan sonra ne olacak:
  Adamlar kapı gibi kontratlara imza attıkları için, öyle veya böyle ülkem liralarını, pardon Dolarlarını alıp yan gelip yatacaklar. Bu gidişle Hagi, Prekazi, Şota, Ferdinand ve Alex gibi sembol olmuş topçuları ülkemizde daha çok göremeyebiliriz. Eskiden ciddi anlamda yabancı kısıtlaması olduğu için, kontenjana en iyileri alma sorumluluğu varken, şimdi ise en ucuza talep olacak. Ve dolaysıyla ülkemiz tatil cennetine dönecek. Ne yapılabilirdi?
  5-6 yabancı, rekabet ve Avrupa Ligleri için şart. İki de yedeği olsun bu da tamam. Ama bu diğer iki tam bir israf. Ülke ekonomisine ve futbol kalitesine katkı değil, tam bir tehdit. Haddimdir, haddime değil demeyeceğim. Madem bu kadar çok yabancıya izin verilecek, artı oyunculara 23 yaş altı gibi bir sınırlama getirilebilirdi. Ve Türkiye, sahillerinden sonra sahalarıyla da tatil yerine dönmesin diye hala çok geç sayılmaz.
  Biliyorum ki Gençlerbirliği ve Gaziantep gibi başarılı tüccar yöneticileri bu teklifi pek sevmeyecek ama; diğer kulüp yöneticileri bu iki kulüpten ders almayı becerse bari...    

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!