Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         SİVAS GALİBİYETİNİN 'GİZLİ KAHRAMANI' SOW'DU

  Fenerbahçe Kadıköy’de çok kaliteli bir oyunla Sivasspor’u 4-2 yendi. Ligin en kaliteli kontratak oyuncularına ( Eneramo-Grosicki-Pedriel ) sahip Sivasspor karşısında Fenerbahçe’nin işi hiçte kolay değildi.

 Maçın sadece bayanlara serbest olması da, Aykut Kocaman’ın talebeleri için işi zora sokan başka bir etkendi.  Alex tribün desteğini sahaya yansıtmayı çok iyi beceren, futbol ayaklarının olmazsa olmazı. Usta dün gece yine saha içi organizasyonu kadar tribün ateşini de yakarak oyuncuların maksimum seviyede adapte olmalarında başrol oynadı.

 Maçın ilk golü Brezilya patentli ver-kaçlarla erken gelince, Emre’nin usta vruşunu kaleci Kadir sadece seyredebildi ve Fenerbahçe’yi 1-0 öne geçti.

 Sivasspor 16. Dakikada önce Kıvanç’la beraberliği sağladı, 44. dakikada da Rajnoh ile 2-1 öne geçti.

 Fenerbahçe ikinci yarıya çok etkili başladı. Özellikle Dia’nın kanatlardan sürüklediği ataklarla Sivasspor defansını ablukaya aldı. 65. dakikada Baroni’nin pasında usta Alex Fenerbahçe’ye 2-2 eşitliği  getiren golü ceza sahasının dışından attı.

 Dakikalar 67’yi gösterirken kaptan Alex’in gol vuruşunda, Sow-Alex ortaklığı, dar alanda kısa paslaşmalar gösterisi vardı.

 Maçın 72. Dakikasında sahneye yine Emre çıktı. Özgür Çek’in pasında usta bir çalımla rakibini ekarte edip maçın skorunu 4-2 belirleyen golü attı.

 Tek forvet sisteminden dolayı Sow belki istenen performansı sergileyemedi ancak, bence yaptığı ters koşularla rakip defansın dikkatini dağıtıp gollerde gizli kahraman rolündeydi. Son haftaların usta ayağı Stoch’un son anda sakatlanıp oynayamaması Fenerbahçe için çok önemli kayıptı ancak, yerine oynayan Dia’nın tek farkı rengiydi!

 Benim her başarılı skora rağmen Aykut Hocama tavsiyem, kanatlarda Stoch ve Dia’yı birlikte oynatmasıdır. Emin olun o zaman seyrine doyum olmayan bir Fenerbahçe izleriz.

 

Yorum Ekle


Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir! Beşiktaş, büyük oynuyor Fatih Terim’in muhteşem dönüşü! Tudor'un durumu ne olacak? Beşiktaş-Galatasaray derbisinde kim favori?