Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         İŞTE GERÇEK MİLLİ TAKIM

Abdullah Avcı milli takımı bir topladı, pir topladı!

 80 li yılların mantığında oynayan hantal oyuncuların yerine, alt yapı eğitimi almış, genç,  dinamik ve oyunu her iki yönüyle oynayabilen kaliteli isimler davet etti.

 Eğer Abdullah Hoca Hiddink ve Oğuz Çetin  gibi koltuk sevdasında ve para derdinde olsaydı, iskelet kadroyu bozmaz, bir kaç takviyeyle yoluna devam ederdi. Ama O, kendisine yakışanı yapıp devrim niteliğinde bir aday kadro oluşturdu. Bu günün küçük skorlarını yakalayacak takım değil, yarınların büyük milli takımının iskeletini kurdu.

 Şimdi herkesin bir birine sorduğu ‘şu isimler neden milli takımda yok’ sorularının cevaplarını veriyorum.

 Volkan Demirel: Yerden çok iyi, hava toplarında yetersiz. Son dönemlerde moral ve oyun motivasyonunu da çok kaybetti.

 Hakan Balta: Eski formunda değil deniyor;  Allah aşkına biri bana onun formda olduğu bir dönem göstersin!

 Gökhan Zan ve Servet: Gidin Almanya ve İngiltere üçüncü liginden her hangi bir takımın stoperini getirin, bu ikiz kulelerden daha faydalı olurlar. Bu ikilinin milli takımda oynamalarını, futbol mantığına hakaret olarak yorumluyorum.

 Egemen ve Giray: Kötü dönemin iyi oyuncuları. Ama artık hedef daha büyük yerde olmaksa, Giray ve Egemen’le değil.

 Selçuk Şahin: Yan pasla buraya kadar. Onu milli takımda oynatan Hiddink değildi, 45 metreden gol yiyen kaleci Leo Franco’ydu!

 Emre Belözoğlu: Bir oyuncu kendisini takım üstü görünce, onu tribün üstüne alacaksın! Emre hem rakip hem de kendi oyuncularıyla didişmekten, performansının yarısıyla sahada!

 Aurelio: Teşekkürü hak etti.

 Sabri: O da bir faciaydı. Saman alevi gibi bir var bin yok! Bir şutu kaleyi tutar, diğerleri minareyi!

 Colin Kazım: İstikrarsız, ama disipline olursa forma şansı bulabilir.

 Engin: Sanırım daha gençleri var diye alınmadı ama, o da her an kadroya alınabilir. Tabi onun da disiplin zaafı yok değil.

 Emre Çolak: Emre Galatasaray’da çok iyi oynamıyor; çok iyi goller attı! Kanat, mevkisi değil. Oyunda sürekliliği yok. Forvet arkası düşünülse bile, o mevkide daha iyileri var.

 Gökhan Töre: Her an davet edilebilir. Düşünülecek ilk isimlerin başında gelir.  

 Olcay Şahan,  Ömer Toprak ve Mehmet Ekici Avrupa’da Türk Futbolunu temsil eden formda yeni jenerasyon.

 Olcay Adın, Serdar Aziz, Eren Güngör, Hasan Ali ve Alper Potuk ta  son iki yıldır yüksek performans sergileyip milli formayı hak ettiler. Semih Kaya,  inşallah milli takımın   yeni Bülent Korkmaz’ı olacak gibi.

 Çok eleştirilen Arda bu efektif takımda yine tavan yaparsa, kimse şaşırmasın!

 Abdullah Hocamın bu radikal kararı bana pek sürpriz gelmedi. Biraz sabredelim, yabancı hocalara tanıdığımız toleransın çeyreğini yeni teknik heyetimize verelim, göreceğiz ki Türk Futbolu hak ettiği yere gelecek.   

  

 

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!