Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         GALATASARAY BEŞİKTAŞ’I BARCALADI 3-2

  İstanbul’da iki teknik adamın hata zincirinde son gülen Fatih Terim oldu. Maç öncesi her iki hoca da derslerine hiç çalışmadıklarını sahaya sürdükleri onbirlerle belli etti. Korku kostümüyle sahaya çıkan hocalar, işi sadece şansa bırakmışlardı. Onlara göre kaybetmemek yeni bir kredi demekti ama, bize göre ise daha da küçülmekti!

 Korkuların sahaya sürdürdüğü kadrolara rağmen oyuncuların mücadelesi ve temposu inanılmaz yüksekti. Fatih Terim’in en bariz hatası, Türkiye’nin fizik gücü en yüksek takımına karşı Emre’yi oynatmaktı. Nitekim Emre rakibin fizik gücü altında ezildi. Riera oyuna girince, Galatasaray kendine geldi.

Fatih Terim’in ikinci büyük hatası da, ikinci yarı öne geçince hemen tek forvete dönmesiydi! Nerede cesur Terim? Seni Avrupa’da isim sahibi yapan özelliğin cesaretindi hocam, korkaklığın değil. Oyunun en kritik sürecinde kondisyonu en iyi oyuncun Melo’yu oyundan alman tam bir facia!

 Malumunuzdur Carvalhal, Ankaragücü paf takımına karşı bile aynı kadroyu sahaya sürmüştü! Hiç mi farkı yok liderle son sıradaki takımın? Nerede Barcelona’nın takip ettiği Muhammet? Holosko gibi top taşıyan süratli bir adamı hangi gün kullanacaksın? Çift forvete dönünce Beşiktaş’ın  nasıl canlandığını gördün tabi! Ama işi işten geçiyor. Sezon bitiyor, siz hala Beşiktaş’a bir sistem uyduramadınız! Duran topla maç kazanma modasını da ülkemize siz soktunuz! Beşiktaş, tesadüflere umut bağlayacak kadar küçülmedi hocam.

 Beşiktaş’ın asıl eksikliği, oyun kurucusunun olmaması. Orta sahada Ernst-Necip ve Veli üçlüsü sadece atakları kesmede var. Peki oyunu kim kuracak Carvalhal? Siz bunu görmediğiniz sürece, Beşiktaş maç kazanır ama takım olamaz!

 Hocaları eleştirmeme rağmen her iki takım da yüksek tempoda bir oyun çıkardı. Beşiktaş’ta Quaresma, Ernst ve İbrahim Toraman, Galatasaray’da da Ujfalusi, Melo ve Elmander gecenin en başarılı isimleriydi. Sahanın yıldızı ise, önce hakem Fırat Aydınus, sonra da selçuk İnan’dı.  

 

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!