Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         TÜRKİYE SLOVAKYA 1-2

 A Milli Futbol Takımımız Abdullah Avcı yönetimindeki ilk hazırlık maçında Slovakya ya ilk yarıda yediği gollerle 2-1 mağlup oldu.

  Slovakya 5.5 milyonluk küçük nüfusuna rağmen,  fizik güç-teknik-sürat ve kollektif oyun yapısıyla Avrupa Futbolu nda söz sahibi ülkelerden biridir. Çek Cumhuriyeti nden ayrıldığı günden beri futbolundaki büyüme devam etmiştir. Oyuncuların çoğu da Avrupa nın en iyi kulüplerinde forma giymektedir. Gösterişsiz, ama sonuca gidebilen bir oyun yapısına sahipler. Rakibe boş alan bırakmayıp hızla kontratağa çıkmak, temel oyun prensipleridir.

 Abdullah Avcı son yıllarda çok az bedelle çok iyi işler başarmıştır. Onun temel prensibi; günlük değil, kalıcı başarılar elde etmektir. Eğer Abdullah Avcı bugün Slovakya yı yenmek ihtiyacında olsaydı, ligin en formda oyuncusu Galatasaray lı Engin Baytar ı  kesinlikle aday kadroya, hatta ilk onbire alırdı. Selçuk İnan ve Burak ı  banko oynatırdı. Ama onun hedefi 2014 Dünya Şampiyonasının takımını hazırlamak.

 Baştan aşağı yenilenen ve gençleştirilen milli takımla bu kadar hızlı ve ofansif oynamak başarıdır. Bu yeni isimler bir birlerini daha iyi tanıyınca, çok kaliteli bir oyun ve milli takımımız olur. Oluşum sürecinde bazı pozisyon, kademe ve zamanlama hataları çok büyütülmemeli!

  Abdullah Avcı milli takımımızı statik bir halden, kollektif ve süratli bir hale sokuyor. Yakın bir süreçte çok keyf veren bir bir takım oluşturacağından kuşkum yok. Hocamızın reformunu takdir ediyor, başarılar diliyorum

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!