Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         GALATASARAY İNÖNÜ'DE TERFİ ETTİ

Normal sezonu lider bitirmesine rağmen, tatmin edici oyun oynayamayan Galatasaray, Beşiktaş önünde arzulanan futbolu oynayıp 2-0 lık net bir skor elde etti.

 Maçın hakemi Hüseyin Göçek her iki takım oyuncuları tarafından eleştiri yağmuruna tutulsa da, bizce sorun hakemden çok, takımların kurgusunda aranmalı!

 Galatasaray sezonun ilk yarısındaki Fenerbahçe maçından sonra ilk defa tek bir blok gibi takım halinde hücum ve savunma yaparak güzel oyun oynadı. Bu başarının önemli bir nedeni de, Riera nın geniş alanda Emre den çok etkili oynamasıdır. Riera bu performansı sezon başında da göstermiş olsaydı, Emre den de çok iyi bir forvet arkası ( Alex gibi ) oyuncu yaratılabilirdi.

 Necati statik oynamadığı için görev aldığı tüm dakikaları üretken oynuyor. Melo ve Selçuk hücumu ilk dönemlerden daha fazla isteyince, Galatasaray ın futbolu keyif vermeye başladı.

 Beşiktaş Tayfur Havutçu ile çıkış yapmak istedi ve olabildiğince ofansif oynadı. Ancak bu oyuncu yapısı ile Tayfur Hoca dan daha fazlasını beklemek hayalcilik olur.

 Melo nun attığı tartışmalı ofsayt golüne sığınmak Beşiktaş ın kurtuluşu değil, facianın başlangıcı olur. Çünkü bu maçı almış olsalar bile skor çok şey ifade etmeyecekti! Önemli olan yeni sezonun iskelet kadrosunu tespit edip, ona göre nokta transferler yapmaktır. 

 Ve istemeye istemeye yine yazıyorum; tek forvet ve üçlü önlibero ile oynatarak ( Ernst-Veli-Fernandes ) büyük takım olunmaz. Veli gibi düz oyuncular Beşiktaş ta oynadığı sürece iyi futboldan bahsetmek mümkün değil! 

Yarın yine tüm tüm yazarların Veli-Necip kalitelerinin Beşiktaş ın büyüklüğüne yakışmadığını yazacaklarını çok iyi biliyorum ama; bunun bedelini kim ödeyecek?  

 

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!