Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         BU ONUR TERİM’İN

Galatasaray şampiyonlar liginde ikinci maçından da hayal kırıklığıyla ayrıldı. Önce Manchester United’a 1-0, dün de Braga’ya mabedinde 2-0 yenilmek ne Galatasaray’ın büyüklüğüne yakıştı, ne de Terim’in ismine!

 Siz Ünal Aysal gibi bir başkanla çalışma şansı yakalayın, istediğiniz her transfer fazlasıyla yapılsın, ama yine hüsran üstüne hüsran yaşansın. Evet, bu onur önce Terim’in, sonra da onu pohpohlayan yandaş medya ve spor yazarlarının.
 Aslında benim için bu sonuçlar pekte sürpriz değil ve Galatasaray bu gurupta 3. olup Avrupa kupalarında yoluna devam edebilirse başarılı sayarım dediğim zaman, birçok futbolsever bana katılmamıştı. Maalesef haklı olduğum aşina.
 Galatasaray kötü oynamıyor, Galatasaray’ın gücü bu kadar! Galatasaray’ın sol beki yok, Eboue de kendinde değil. Kanatlarda ne Ribery’si var ne de Keita’sı! Gidenlerin yeri hiç dolmadı. Bana Aydın ve Emre soruluyor:
 Aydın ve Emre kötü oyuncu değiller ama, vasatı da geçebilecek kapasitede değiller. Yani Galatasaray’la Türkiye liginde idare ederler, ama Galatasaray’ı ileri taşıyamazlar. Kaldı ki Emre forvet arkası oynamadığı her maç daha da küçülür, Galatasaray’ı küçültür!
 Melo-Selçuk formsuzluğunun nedeni de, Galatasaray’ın oyunu çok geride kurmasındandır. Bu iki oyuncu savunmanın içine kadar girip top isteyince Galatasaray hücuma geç ve eksik çıkıyor.
 Burak ve Umut’a gelince; bu iki oyuncu da mental olarak aynı karakterdeler. Aynı yere ve aynı zamanda hamleler yapınca hem birbirinin oyununu bozuyorlar, hem de rakip savunmanın alan daraltmasını sağlıyorlar!
 Bu takımın diğer en önemli sorunu da yaratıcı oyuncu eksikliği. Ünal Aysal Ronaldinho’yu önerince Fatih Terim reddetmişti. Çünkü Emre ve Aydın’dan çakma Ronaldinho yaratacaktı.
 Şimdi Terimkoliklere bir daha sorarım; 2000’deki efsane  takımı Fatih Terim mi yarattı, yoksa o takım mı Fatih Terim’i yarattı? 
Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!