Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         GALATASARAY SNEİJDER'LE GÜZEL

 Galatasaray Medical Park Antalyaspor’u Kral Burak’ın attığı gollerle 2-0 yendi.

 Fatih Terim flaş transfer Sneijder’e yer açmak için son haftaların formda golcüsü Umut Bulut’a kesik attı.

 Sneijder ilk onbirdeki ilk maçında oynadığı futbolla göz doldurdu. Hollanda’lı yıldızın aldığı her topu sorumluluk alarak dikine oynaması  Galatasaray’ın futboluna renk kattı. Wesley Sneijder topsuz oyunda da çok iyi yer alarak, geldiği kulübün büyüklüğünün farkında olduğunu ve formanın ucuz olmadığını bildiğini bize hissettirdi!

 Lider Galatasaray ile takipçisi Antalyaspor’un karşılaşması pozisyon açısından son derece kısır geçti. Bunun temel nedeni Antalyaspor’un çok önemli eksiklerinin olmasıydı. Galatasaray ise olası en ideal kadrosuyla sahadaydı.

 Sağ bekte görev alan Kaptan Sabri ve sol bekin devşirme savunmacısı Riera mükemmel bir oyun çıkardılar. Galatasaray’ın her atağında hücuma çıkan savunmanın iki kanat oyuncusu formalarını kaptıracak gibi görünmüyorlar.

 Wesley Sneijder’in oyun kurarken sorumluluğu Selçuk’a verip boş alanlara deplase olması, hem Galatasaray’a ve işine saygısını gösterdi hem de Selçuk’un performansının artmasını sağladı.

 Burak için söylenecek çok söz yok. Galatasaray’da daha önce de işi sadece gol atmak olan Tanju Çolak ve Mario Jardel örneklerini görmüştük. Galatasaray’ın 90 dakika boyunca Antalyaspor kalesine attığı şut sayısı sadece 3 ve bunların ikisi Burak’ın ayağından gelen goller. Öyleyse Burak’ı tartışmayalım. Bu adamın işi gol atmak. Bırakın diğer işleri başkaları yapsın!

 Belli ki Fatih Terim Antalyaspor’la oynasa da aklı Şampiyonlar Ligi kadrosunu oluşturmaktaydı. Çünkü Fatih Hoca Almanların fizik gücünü biliyor ve bu nedenle kanatlarda fizik gücü yüksek Hamit ile Amrabat’ı ilk on bire monte etmeye çalıştı.

 Galatasaray Antalyaspor karşısında arzulanan yüksek tempoda oynamadıysa da, rakibine de hiç pozisyon vermeyerek geçer not aldı. Ancak savunma göbeği önceki maçlarda olduğu gibi yine sadece defansif oyunda vardı ve hücuma hiç çıkmadılar. Oysa hedef şampiyonlar liginde başarılı olmaksa, stoperlerden birinin hücuma destek vermesi lazım!

 Galatasaray bazı yorumcuların anlattığı gibi 4-2-3-1 sitemiyle değil, çok net olarak Burak ve Sneijder’den oluşan ikili hücum hattıyla 4-4-2 oynadı.

 Ne kadar çok isterdim hücum hattında Burak-Drogba ikilisini, orta sahada da Selçuk ve Sneijder’i. Ama bu karar yürek ister. Göreceksiniz zaman zaman böyle de olacak; ama Galatasaray yeniliyorsa! Oysa maça böyle başlayabilmeli Büyük Galatasaray. Kaç yersen iki fazlasını atarsın bu şekilde.

Bu aralar 2-3 düz önliberolu korku modunda Türk takımları. Oysa Avrupa’dan Türkiye’ye kupa getiren Fatih’in Aslanları bazen 8, bazen de 9 kişiyle saldırdılar Alman, İspanyol ve İngiliz devlerine!

 Biraz daha cesaret Fatih Hocam. Yarın Drogba’da gelince karart gözünü, koy Burak’ın yanına. Yakışır mı Galatasaray gibi büyük hedefleri olan camiaya savunma futbolu oynatmak?  

Yorum Ekle


Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir! Beşiktaş, büyük oynuyor Fatih Terim’in muhteşem dönüşü! Tudor'un durumu ne olacak? Beşiktaş-Galatasaray derbisinde kim favori?