Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         MUSLERA'NIN SATILMASINDAN YANAYIM

 Galatasaray’ın şampiyonlar ligi rövanş karşılaşmasında 3-2’lik Schalke destanına yazdığım yorum için bir çok değerli okurum gecenin kahramanı Muslera için methiyeler yazmadığıma içerlenmişler!

 Öncelikle bu yakın ilgileri ve değerlendirmeleri için kendilerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ancak herkesin bilmesi gereken çok önemli bir konuya dikkatinizi çekeceğim:
 Muslera Türkiye’de en çok kazanan kaleci. Lazio’dan transferi gerçekleşirken de bonservis ücretine ilaveten 4.5 milyon Euroya alınan Loric Cana da Lazio’ya verildi. Loric Cana’nın verilmesi Galatasaray için her açıdan ‘zarardan dönülmüş’ bir ticaret olsa da, Muslera’nın maliyetinin 12 milyon Euroya yaklaştığı dikkatlerden kaçmamalı! Türkiye’de uzun yıllardır bir kaleciye bu kadar yüksek paralar ödenmedi. Muslera Schalke maçında çok kritik iki kurtarış yaptı elbet. Ama bu onun asli görevi ve her maçta bu performansı sergilemesi gerekir.
 Zaten Muslera iyi kaleci olmasaydı, Manchester United ve Barcelona ile adı anılmazdı. Ancak, benim Galatasaray kalitesine yakıştırdığım kalecinin hava toplarına daha da hakim olmasını beklerim.
 Gelecek sezon maç kadrosundaki yabancı oyuncu sayısı 6’ya, sonraki sezon da 5’e indirileceğini hatırlatırım. Bu nedenle Muslera bu kadar iyi form tutmuş ve Avrupa devlerinin dikkatini çekmişken, medyada adı geçen rakamlar (20-25 milyon euro) doğruysa, kesinlikle satılması taraftarıyım.
 Trabzonspor kalesinde harikalar yaratan Onur Kıvrak’ın Muslera’dan bir eksiği yok. Ver Muslera’yı 25 milyon euroya, al Onur’u 8 milyon euroya. Bu alış-verişten herkes karlı çıkar. Galatasaray da yabancı kontenjanından tasarruf eder. Onur Galatasaray kalesini 10 yıl garanti altına alır. Milli takım kalesi de Onur ile emin ellerde olur.
 Muslera Galatasaray’ın geçen sezonki şampiyonluğunda da en önemli rolü oynayan oyuncudur. Ancak her oyuncunun bir ederi vardır. Eğer adı geçen yüksek bedeller Muslera için Galatasaray Kulübüne ödenecekse, alternatifi de (Onur Kıvrak) hazır ve Galatasaray’da oynamak istiyorsa neden olmasın! 1-2 yıl sonra bu yüksek teklifleri hiç bir kulüp vermez.
 Onur 2013 sezon sonu bitecek olan sözleşmesini 9 Mart 2012 tarihinde, 2015-2016 sezon sonuna kadar uzattıysa da, 8 milyon Euroya serbest kalma hakkını da sözleşmesine ekletti! Bu nedenle Galatasaray Camiasına sesleniyorum; Muslera’yı satın gitsin!       
     
Yorum Ekle


Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir! Beşiktaş, büyük oynuyor Fatih Terim’in muhteşem dönüşü! Tudor'un durumu ne olacak?