Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         HASAN ŞAŞ VE ÜMİT DAVALA NE YAPMALI?

Zor iştir Los Galacticos heyecanından sonra Mersin İdman Yurdu karşısında ter dökmek! Her ne kadar da ligin dibine demir atan bir rakiple oynansa da, fizik yorgunluğundan çok ‘’mental yorgunluğudur’’ oyuncuyu etkileyen.

 Galatasaray takım olarak başarıya inanmıştı. Fizik ve mental olarakta hazırdı. Hazır olmayansa oyuncular değil, sadece teknik kurmaylarıydı. Fatih Terim gergin, yardımcı stajyerler Hasan Şaş ile Ümit Davala ise, antrenörden ziyade bodyguard görüntüsündeydi!
 Fatih Terim tartışmasız Türk Futbol tarihinin kulüpler bazında en büyük başarısını yakalayan teknik direktörüdür. Onun yanında çalışıyor olmak çok büyük bir şanstır. Ancak Hasan Şaş ve Ümit Davala bu zenginliğin farkında değiller! Fatih Terim ile büyümek yerine, onun hatalarına kalkan olmayı tercih ediyorlar. Bu akşam Fatih Hocamın hakemlere yaptığı davranışları takdir etmem mümkün değil. Fatih Hocanın saha dışına çıkarılmasıyla takımın başında kalmayı beceremeyen Ümit Davala ile Hasan Şaş kardeşime önerim; Fatih Terim’in gölgesinde sessiz kalacağınıza, onun hatalarında karşısında dik durun ki, Fatih Terim sizi de büyütsün!
 Maçla ilgili konuşmaktan ziyade, Didier Drogba’dan bahsetmek daha doğru olur sanırım! Nasıl ki hafta içi Real Madrid ile Galatasaray arasında bariz güç farkı göründüyse, bu akşam da Drogba ile sahadaki diğer 21 oyuncu arasında da o kadar fark belli oldu. İşin en güzel yanı, Drogba’nın heyecanını hiç yitirmemiş olması ve oyunun her anında aktif alanda bulunabilmesi.
 Galatasaray 10 kişi kaldı, hakem penaltıyı niye vermedi gibi serzenişler, büyük takıma yakışmaz. Zaman zaman böyle olumsuzlukları da aşabilmektir büyük olmak! Yıldız bir oyuncunun sahne alıp günü kurtarmasıdır büyük olmak. Her zaman iyi oynamak demek değildir büyük olmak; ancak bazı günlerde kötü oynarken de kazanmayı başarmaktır büyük olmak. Fenerbahçe gibi bir rakibin Avrupa devlerini yenerek ligde ensende bekliyorsa, daha iyi oynayarak kazanmayı öğrenmektir büyük olmak.
 Hakem Süleyman Abay bu gece Galatasaray aleyhine önemli kararlar verdiyse de, Drogba faktörü Galatasaray’ın 10 kişiyle kazanmasını sağladı. Melo için söylenecek takdirli cümleler olmalı elbet. Ama, ben ona sorarım; ligin ilk yarısında nerdeydin?
 Başkan Ünal Aysal ve emeği geçen herkese Drogba’yı ligimize kazandırdıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum. 
Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!