Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         HOLLANDA’YI NASIL YENERİZ?

UMUDU ve heyecanı bitmiş bir takımı adeta yeniden yaratan Fatih Terim, dünya futbolunun devlerinden Hollanda önünde Brezilya vizesi arayacak. Dünya kupası elemelerinde seri başı olmak için FİFA sıralamasında ilk sekize girmeyi hedefleyen Hollanda, Türkiye karşısında mutlak galibiyet için oynayacak.

 Cezalı Caner dışında eksiği olmayan Milli Takımımız Hollanda’ya karşı nasıl oynamalı?

 Hollanda milli takım teknik direktörü Louis Van Gaal, atletik oyuncular tercih eden, tempolu oyunu seven ve tercihen genç oyuncular üzerine sistemini kuran çok kurnaz bir hocadır. Taktik ve sistem anlamında pek hatalar yaptığı görülmemiştir. Oyuncularına yaklaşımı ve motivasyon uzmanlığı Fatih Terim ile ortak yanlarıdır.

GALİBİYETİN ANAHTARI

Milli takımımız Hollanda’yı yenmenin dışında bir ihtimal düşünmüyor. Ancak Fatih Terim’in Hollanda’yı çok iyi analiz edip doğru kadro ile mücadele etmesi gerekir. Bence galibiyetin anahtarı şu üç kritik tercihte saklıdır:

1-      Cezalı Caner’in yerine sol bekte süratinden dolayı Hasan Ali oynamalı. Volkan veya Hakan Balta tercihi, süratli Hollanda forvetleri karşısında ‘sonun başlangıcı’ olur.

2-      Burak tek forvet oynamalı. Çünkü Hollanda milli takımı son derece organize ve süratli bir orta sahaya sahip. Set oyunu yerine kontr-ataklarla, savunmanın arkasına atılacak toplarla gol aramalıyız.

3-      Kalede kesinlikle Onur oynamalı. Çünkü Volkan tipik bir çizgi kalecisidir. Galibiyet için açık oynayacağımız göz önüne alınırsa, öne çıkacak savunma boşluğunu ağır Volkan değil, çabuk Onur kapatabilir. Her iki kalecinin form durumunu da dikkate alırsak, Onur’un son maçlarda bunu fazlasıyla hak ettiğini görebiliriz.  

Yorum Ekle


Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir! Beşiktaş, büyük oynuyor Fatih Terim’in muhteşem dönüşü! Tudor'un durumu ne olacak? Beşiktaş-Galatasaray derbisinde kim favori?