Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         FENERBAHÇE ŞAMPİYON; NEDEN Mİ?

Spor Toto 2013-2014 Süper Lig’de Galatasaray ile arasındaki puan farkını 8’e çıkararak ilk yarıyı tamamlayan Fenerbahçe, iki nedenle şampiyon olacak.

GALATASARAY  son haftalara skordan ziyade oyun formatı olarak Fenerbahçe’ye gözdağı verse de, aradaki sekiz puanlık farkın Fenerbahçe’ye yeteceği kanısındayım.

 Nedeni de; rakamlardan çok Fenerbahçe’nin oturmuş sistemidir. Ben aslında Ersun Yanal’ın oyun şablonunu çok ta takdir etmiyorum.

ERSUN YANAL’IN İKİ HAMLESİ

Ancak Ersun Yanal o kadar iki profesyonel hamle yaptı ki, Fenerbahçe yönetimi bu gün kendisine 3 yıllık yeni kontrat önerirse hiç kimse şaşırmamalı!

 Ersun Yanal yönetimin kendisine sunduğu bir yıllık sözleşmeyi imzalarken çok risk almış gibi göründüyse de, idari ve taktiksel tercihleri ona yeni kredi sağladı.

 İşte Ersun Hocanın iki radikal kararı:

 Öncelikle takım disiplininden taviz vermeyerek Fenerbahçe’nin en sorun olabilecek iki oyuncusu olan Caner ve Emenike’ye gözdağı vererek onların takıma maksimum katkı sunmalarını sağladı. Öyle ki Caner bu gün Fenerbahçe’nin değil, Avrupa’nın en iyi sol beklerinden biri oldu.

REKABETİ ÜST DÜZEYE ÇEKMEYİ BİLDİ

İkinci radikal karar da; Sow-Webo-Kuyt ve Emenike’den birisini sürekli kulübeden oyuna sokarak, rekabeti en üst düzeye çekerek tüm golcü oyuncularını sürekli formda tutabilmesiydi.

 Fenerbahçe’nin bu günkü görünümü ligimize yeter gibi. Eğer orta sahaya tekniği üst düzey bir oyuncu ilave edebilirlerse, göze daha hoş gelen bir futbol oynayabilirler. Salih Uçan’a daha fazla süre verilse, Fenerbahçe bu eksiğini de takım içerisinden giderebilir. İnişli çıkışlı form durumuyla ilginç goller yiyen Volkan’ın yerine iyi bir kaleci transfer edilirse, Avrupa’da iş yapabilecek Fenerbahçe kurulmuş olur.

 Fenerbahçe’yi şampiyon yaparken Devlet Bahçeli’den matematik tüyoları aldım:

İKİNCİ YARIDA 5 YENİLGİ İLE ANCAK…

Galatasaray ile mevcut puan farkı 8. Galatasaray muhakkak Mancini ile fark yaratacak ve daha iyi bir takım olacak. Ancak, Galatasaray’ın en iyi ihtimalle ikinci dönem sadece 2 beraberlik alacağını varsayalım, puan farkı eder 12. Bu da Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaçırması için ikinci yarıda 5 defa yenilmesi anlamına geliyor.

Şimdi soralım; kaç aklı selim futbol adamı bu ligde Fenerbahçe’nin 5 maç daha yenileceğine ihtimal verir?     

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!