Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         MÜFTÜOĞLU’NDAN ERKEN VEDA

Türk Futbolunun seçkin hakemlerinden Kuddusi Müftüoğlu Alanyaspor-Fenerbahçe maçıyla profesyonel hakemlik kariyerine nokta koydu.

Kuddusi Hocanın süper ligde yönettiği ilk maç 2000-2001 sezonundaki Denizlispor-İstanbulspor maçıdır. Ülkemizde modern hakemliğin öncülerinden olan Kuddusi Müftüoğlu kısa sürede dünya futbolunda adından söz ettirerek 2005 yılında Fifa Kokartı takma başarısını gösterdi.

YÖNETMEYİ TERCİH ETTİ

Oynasaydı, belki futbolculuğu hakemliğinden daha da popüler olacaktı Kuddusi Müftüoğlu’nun; ama o, ailevi nedenlerden olsa gerek, oynamayı değil, yönetmeyi tercih etti!

 Bu sezon da süper ligde sekiz maçta görev alan Kuddusi Müftüoğlu siyasete ‘Ak parti Alanya Belediye başkan aday adayı’ olarak hazırlanınca hakemliği ikinci planda bırakmak zorunda kaldı.

Şehir plancısı olan Müftüoğlu, İngilizce, Almanca ve Fince konuşabilmekte ve halen  Alanya’da Finlandiya Fahri Konsolosluk görevini yürütmektedir.

DÜDÜĞÜ KUZENİNE DEVRETTİ

2013-2014 Merkez Hakem Kurulu kış seminerinde faal futbol hakemliğini bıraktığını açıklayan Kuddusi Müftüoğlu, Alanya Oba Stadyumunda Alanyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan hazırlık maçının ilk 10 dakikasında düdük çalarak jübilesini yaptı. Yoğun ilgi ile omuzlarda taşınan Kuddusi Müftüoğlu maçın kalan bölümü için düdüğünü yine kendisi gibi ‘üst klasman hakemi’ olan kuzeni Mustafa Kamil Abitoğlu’na teslim etti.

 Maça as kadro ile çıkan Fenerbahçe oldukça çekişmeli geçen maçta Alanyaspor’a 2-1 yenilmekten kurtulamadı.

 Güncel Posta Gazetesi olarak Kuddusi Müftüoğlu’na yeni hayatında başarılar dileriz.   

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!