Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         BEŞİKTAŞ’IN FRENİ KOPTU

Slaven Bilic ikinci sezonunda Beşiktaş’ı mükemmele yakın bir forma soktu. Sezon başı çok istenmesine rağmen gerçekleştirilemeyen sağbek sorununu Serdar ile çözen Slaven Bilic takım ile fazla oynamayarak oyuncuların uyum sorununu kısa sürede çözdü.

 Ligimizde uygulanan yabancı oyuncu sayısını en ekonomik şekilde kullanan Beşiktaş, geçen sene kurulan genç kadroya bu yıl tecrübeli golcü Demba Ba takviyesi ile yetindi.

 Bilic ligdeki son Balıkesir maçında çok üretken bir kadro sahaya sürdü. Ligin ilk dört haftasında Necip ve Veli Kavlak’a fazla forma şansı veren Bilic, son hafta bu hatasından dönerek, her iki oyuncusunu da yedek bıraktı. Orta sahada görev yapan Veli ve Necip’in teknikleri çok zayıf. Beşiktaş hücuma çıktığı zaman Veli ile Necip’in takıma katkısı hemen hemen hiç yok.

 Neymiş efendim, Necip çok savaşıyormuş; kardeşim burası harp yeri değil, Necip savaşmasın, topla sevişsin!

 Bir de Veli meselesi var, o da çok koşuyormuş; yapmayın Allah aşkına, koşu görmek isteyen Veli Efendi Hipodromu na gitsin! Beşiktaş’a savaşan veya koşan topçu değil, topla sevişen ve topu koşturan oyuncular lazım. Ne zaman ki Veli ve Necip yedek kaldı, işte o zaman Beşiktaş mükemmel bir tempo yakaladı. Bu iki oyuncu Beşiktaş’ın adeta el freni idiler!

 Senin elinde Atiba gibi dünyanın sayılı ön liberolarından biri varsa, korkmadan diğer tüm tercihleri ofansif oyunculardan yana kullanacaksın.   

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!