Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         GALATASARAY BÖYLE OYNAMALI

 Stajyer antrenörler gibi Galatasaray’ı maskara eden Roberto Mancini ve Cesare Prandelli’den sonra gelen Hamza Hamzaoğlu Galatasaray’ı apayrı bir kimliğe dönüştürdü.

 Hamzaoğlu öncelikle Fenerbahçe patentli üç savunma ağırlıklı orta saha oyuncusu yerine orta sahada Melo ve Selçuk’a görev verdi. Bu formatta ‘bitti’ denilen Selçuk İnan yeniden kendini buldu.

 

 Savunmanın solu kangrenken, Olcan Adın da kendisi için tali olan bu mevkide üstüne düşeni fazlasıyla yaptı.

 Kanatlarda Bruma-Yasin, forvet arkasında da Sneijder Galatasaray’ı bir anda zirveye taşıdı ve spor severlere de ‘Yeni İmparator Hamza Hamzaoğlu’ dedirtti. Ama ne olduysa ondan sonra oldu ve Hamza Hoca bir anda işleyen sistemi bozup enteresan işler yapmaya başladı.

 

 Umut’u kanatta, Sneijder’i ön libero, Telles’i sol açıkta oynatıp garip işlere imza attı ve Galatasaray tepe takla gidip seri kayıplarla avantajı rakiplerine kaptırdı. Ben genç teknik adamın bu tavrını ‘akıl tutulması’ şeklinde yorumlamıştım.

 Ancak bu akşam Galatasaray Medicana Sivasspor karşısına günahlarından arınmış bir kadro ile çıktı ve tempolu bir oyunla seyircisini mest ederek dört gollü bir galibiyet elde etti.

 

 Galatasaray yüksek bir ihtimalle Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile karşılaşacak ve muhtemelen de kupayı kazanacak.

 Ancak Hamza Hamzaoğlu  hatalı kadrolarla lige kaybettiği anlamsız puan kayıplarının hesabını nasıl verecek?

 Kürtçe çok güzel bir ata sözü vardır: ‘Te gırt, bernede, te berda pé nekeve.’ Yani; tuttuysan bırakma, bıraktıysan da peşinden gitme. Hamza Hocam şampiyonluk için çok önemli bir avantaj elde etmişti ama, maalesef bu avantajı kendi elleriyle bıraktı.

 Şimdi Türkiye Kupası maçında Hamza Hocanın  Medicana Sivasspor karşısına çıkardığı kadro da, şampiyonluğun peşinden gidecek kadronun ta kendisi! Ama peşinden gitme hocam; her kim sana daha önce bu hataları yapmana zemin hazırladıysa, bedeli hem senin için, hem de Galatasaray için çok ağır olacak!

 Doğrularında ısrar edecektin ve iki ‘üst düzey’ İtalyan Hocanın yapamadığını yaparak Galatasaray’ı şampiyon yapacaktın ki, tarih seni yazacaktı. Şimdi Medicana Sivasspor’a dört atmışsın, ne yazabiliriz ki; emin ol, tarih değil, hikâyeden öte gidemeyiz bu mantıkla… 

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!