Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         BEŞİKTAŞ KASIMPAŞA'YA NEDEN YENİLDİ ?

Beşiktaş sürpriz bir şekilde Kasımpaşaspor’a 2-1 yenildi. Yenilginin sorumlusu hakem mi, oyuncular mı, yoksa Teknik Direktör Şenol Güneş mi?

 Ligimizin futbol kalitesi adına göz kamaştıran ilk takımı, şüphesiz Şenol Güneş önderliğindeki Beşiktaş’tır.

 Ancak Siyah Beyazlılar 15. Haftada İstanbul’da Kasımpaşaspor’a 2-1 yenilerek hem ligdeki ilk yenilgisini aldı hem de taraftarını hayal kırıklığına uğrattı.

 FUTBOLDA MENTAL YORGUNLUK

Bu yenilginin asıl sorumlusu oyuncular veya kenar yönetimi değildir. Hakem ise hiç değildir. Beşiktaş’ın yenilmesinin bilimsel tek açıklaması vardır ve tedbir almak da adeta olanaksızdır. Beşiktaş ‘Mental yorgunluğundan’ dolayı yenildi. Geri kalan nedenler teferruattır.

 Trajik ve haksız bir şekilde Şampiyonlar Liginden elenmek takımın psikolojisini yerle bir etti. Avrupa’nın efsane oyuncularına karşı mücadele ederken verilen Efor ile kendi liginden takımlara karşı sarf edilen Efor kesinlikle aynı olamaz. Takımı böyle farklı maçlara motive etmek gerçekten çok zordur ve en az 2-3 hafta zamana ihtiyaç vardır.

 Zaten futbolda çok sarf edilen ‘dinlendirme’ terimi ancak böyle geçiş süreçlerinde kullanılır ki, bazen bedeli de ağır olur. Lakin unutulmaması gereken gerçek, adı üstünde ‘geçiş sürecidir’ ki ne kadar az puan kaybı ile bu zaman atlatılırsa o kadar iyi.

 BEŞİKTAŞ’IN EKSİKLERİ YOK MU?

 Kesinlikle var:

 İlki, Marcelo’nun yanına en az onun kadar iyi bir Stoper, diğeri de hücumda Aboubakar gibi etkili ikinci bir Forvet.

 Cenk Ligimiz için yeterli olabilir ama Beşiktaş’ın hedefi daha büyük.

 Atınç henüz yeterli değil, Tosiç de bence Şenol Güneş’in Beşiktaş adına yaptığı en önemli ikinci tercih hatasıdır.

 Şenol Güneş’in ilk hatasını merak edenlere; Gökhan İnler bu formayı daha çok hak ediyor!

 CESAR’IN HAKKI CESAR’A

Neyse ki Büyük Usta Şenol Güneş’e hak ettiği itibar verildi.

 Şenol Güneş Stadyumu.

 Büyük küçük takım ayırt etmeden, gittiği her kulüpte oyuncuların bireysel gelişimine önemli katlı sunan ve elbette ülkemizi Dünya üçüncüsü yapan Şenol Güneş bu onuru çoktan hak etti. 

Yorum Ekle


Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir! Beşiktaş, büyük oynuyor Fatih Terim’in muhteşem dönüşü! Tudor'un durumu ne olacak? Beşiktaş-Galatasaray derbisinde kim favori?