Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         BEŞİKTAŞ, BÜYÜK OYNUYOR

Cenk Tosun geçen sezon her fırsatta İngiltere’de oynamak istediğini açıkça beyan ediyordu. Ancak 12.500.000 Euro’yu az bulan ‘profesyonel Beşiktaş idarecileri’ Cenk’i satmadılar ve Şenol Güneş, ‘onu yeni sezon 25 Milyon Euro’ya satarım’ diye çok iddialı bir açıklama yaptı!

Dediğini de yaptı. Kurt Hoca Şenol Güneş, ‘Cenk’i parlatarak’ Everton’a ‘kakalayarak’ 25 Milyon Euro’yu Beşiktaş’a kazandırdı. Şampiyonlar Ligi’nden gelen yüksek paralarla da Beşiktaş ciddi olarak rahatladı.

Cenk nasıl parladı?

Sağında Quaresma, solunda Babel, savunmadan sıkça bindirebilen Gökhan Gönül ve Adriano, bunları yöneten maestrolardan her biri birbirinden iyi Oğuzhan, Tolgay veya Talisca; gel de bunların arasında gol atma. Şenol Güneş’in ısrarı, desteği ve verdiği güven de ekstrası. Bu kadar artının ve ortanın içinde gol makinesi olmamak mümkün mü?

Çok takdir ettiğim Teknik Adamlardan Abdullah Avcı’nın söylemiyle; ‘sistem oyuncuları değerli kılar.’ Cenk’i Paşa yapan da Beşiktaş’taki sistemdir ve İngiltere’de, Everton’da yoktur!

Bir de Şampiyonlar Ligindeki iki Porto maçında her vurduğu gol olunca, bir anda kendisini İngiltere’de gördü bizim Tosun Paşa.

Cenk başarılı olabilir mi?

Cenk Türkiye Ligi için ideal bir Santrafordur. Yukarıdaki yazdığım pozitif gerekçelere rağmen Cenk iyi bir golcü ama boyalı medyamızın abarttığı gibi de büyük değildir.

Cenk’i herkes ilah yaptı da, hiç kimse İngiltere ligi için Cenk’in daha süratli olması gerektiğini, Cenk’te de bu özelliğinin olmadığını y-a-z-a-m-a-d-ı!

Cenk Tosun, Tanju Çolak ve Mario Jardel gibi ceza sahası golcüsüdür. Geniş alanda etkili olamaz. Bana İngiltere Liginden ‘tek vuruşçu’ bir Forvet gösterin, Cenk’i de 2.si olarak ben kabul edeyim. İnanın Premier Lig’de, Türkiye’de olduğu gibi Cenk’i beslemezler!

Beşiktaş büyük oynuyor, 25’e sattı, üçe beşe sezon sonu alırsa kimse şaşırmasın! Tıpkı Demba Ba, Atınç Nukan ve Quaresma’da olduğu gibi.

Spor yazarı ve yorumcu dostlarıma tavsiyem; daha cesaretli olun, bunu görebilen tek ben değilim.

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!