Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         BEŞİKTAŞ’A AĞIR DARBE

Beşiktaş Fikret Orman yönetiminde ciddi, profesyonel ve istikrarlı bir takıma dönüştü. Daha öncesini hatırlayalım; eski başkan Yıldırım Demirören yönetiminde, para canavarı ‘ne idüğü belirsiz’ menajerler simsarlar hem Beşiktaş’ı futbolcu çöplüğüne çevirdiler hem de takımı çok ağır bir ekonomik bütçe açığına sürüklediler.

Ama gel gör ki ülkemdeki futbol adaleti Sayın Demirören’i futbolun zirvesi olan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına terfi ettirdi!

İyi ki varsın Fikret Orman ve yönetimi. Siz yetişmeseydiniz, Beşiktaş en az 10 yıl geri giderek sportif başarısızlıkla beraber ekonomik bir depresyona girecekti.

Futbolcuların kontrat iyileştirme ve kulübün taban fiyat sözleşmeler yapması elbette çok iyi ama bir yanlış yapılıyor, o da Anderson Talisca meselesi!

Bu adam dünyada benzeri olmayan, 9 ile 10 numara arası, sıra dışı bir yetenek ve milli takıma çağırılacağı gün gibi belliydi. Beşiktaşlı idareciler Talisca’yı çok önceden ikna edip 21 Milyonluk bonservis bedeline rağmen bonservisi ile almalıydı. Ben bunu önceki yazılarımda da vurguladım ve korktuğum oldu, Anderson Talisca Brezilya milli takımına davet edildi.

Bonservisi alınacak olan Talisca zaten Beşiktaş’ta kalmayacak ve kalamayacaktı ancak çok daha yüksek bedellerle muhtemelen İngilizlere pazarlanacaktı.  Ama artık çok zor; o istemeyince, kontrattaki uzatma maddesini işletmek de çok zor.

Bana öyle geliyor ki, Galatasaray’ın Fransız Yıldız Frank Ribéry’de yaptığı hata gibi, Beşiktaş da ‘daha ucuza kapatmak hayalleri ile’ Brezilyalı Yıldız Anderson Talisca’yı geç kaldığı için elden kaçıracak. Dünya devleri Talisca’yı izledikten sonra onun kafası da dumanlanır ve ön protokol son imzaya takılır.

Bize kalan ise ‘uzuuun bir ah, işe yaramaz bir keşke ve attığı enfes gollerle bulunacak teselli’.

Yorum Ekle


Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir! Beşiktaş, büyük oynuyor Fatih Terim’in muhteşem dönüşü! Tudor'un durumu ne olacak? Beşiktaş-Galatasaray derbisinde kim favori? Bursaspor’dan Fatih Terim sesleri!