Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         FATİH TERİM’DEN U DÖNÜŞÜ!

Ara transferin son üç gününe girilirken Fatih Terim’den tarihi açıklamalar geldi:

 Galatasaray büyük kulüptür. İçinde bulunduğumuz durumu ben de hazmedemiyorum. Para varken transfere ihtiyaç yok, ihtiyaç varken de kulüpte para yok. Önemli olan bu süreçte kaybetmeden devam etmektir. Kadro dışı oyuncularla ilgili durum benim teknik kararımdır. Ancak son kararı idari olarak yönetim verir. Serdar’ı da Eren’i de çok seviyorum. 3-4 gün daha bekleyelim, neler olacağını hep beraber göreceğiz ’

 Bu açıklamalardan ne anlamalıyız?

 Galatasaray Ozan ve Rodrigues transferlerinden gelen paranın önemli bir kısmını borçlarına ödedi ve transfer için bütçesi çok kısıtlı.

 Fatih Terim kadro dışı kararını gözden geçirmiş veya ara transfer sürecinde Serdar Aziz ve Eren Derdiyok kalitesinde oyuncuları uygun fiyata bulamayacakları gerçeğini anlamıştır. Fatih Hocanın Serdar ve Eren’e kapıları açık bırakmasının bir nedeni de oyuncuların kararlı ve ‘Galatasaraylı’ duruşlarıdır.

 Galatasaray’da forma giydiği süreçte disiplinli ve sorunsuz tavırlarıyla dikkat çeken Serdar Aziz ve Eren Derdiyok, Muğdat ve Sinan’a verilen toleransın yarısını hak etmiyorsa, sürekli konuşulan ‘Fatih Terim adaleti’ kavramını tekrar gözden geçirmeliyiz!

 Bir hakikat var ki transferde başarılı olan kulüpler alacakları oyuncuları çok önceden belirleyip, transfer piyasası kızışmadan ve oyuncuların ismi medyada sakız olmadan transferi gerçekleştiriyorlar ki Galatasaray’ın bu konuda başarılı olduğunu söylemek mümkün değil. İkinci hakikat da oyuncuyu isteyen X kulüp ise fiyatı 5, Galatasaray istiyorsa Menajerlerin fiyatı 25’e katlamasıdır!

 Sonuçta arzulanan ile hakikatler çok farklı. Fatih Terim’in bunu ara transfer dönemi bitmeden fark etmesi ve anlamsız şekilde kadro dışı bıraktığı oyunculara tekrar kapıyı aralaması çok isabetli bir karardır.

 Bu kararda mutlaka başkan Mustafa Cengiz’in önemli rolü ve etkisi olmuştur.

 Serdar Aziz ve Marcao Ozan’ın yokluğunu asla aratmaz. Nazlı ve pahalı bir Alan’a ise, eldeki tek hava hâkimiyeti olan oyuncum Eren’i tercih ederim.

 Transfer yapılacaksa, giden Rodrigues’in yerini doldurun. Orta saha dinamiği Fernando ve N’Diaye’ye alternatif bakın. Boştaki milli kaleci Onur Kıvrak’ı alın.

Neticede ayıp değildir, ‘zararın neresinden dönülürse kârdır’. Kibir yapmadan doğru zamanda yapılan U dönüşleri Galatasaray’a çok şey kazandıracaktır.

 Dün İzmir’de Galatasaray Göztepe’yi 1-0 yenerken, bir daha gördük ki ‘herkese VAR, Galatasaray’a yok! Kimsenin göremediği Maicon’un elle oynadığı pozisyonu VAR görüyor da herkesin gördüğü Linnes’e yapılan faul ve penaltıyı VAR göremiyorsa, Galatasaray’ın serzenişlerine de hak vermemek mümkün değil!

 

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!