Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         GALATASARAY’A 3 GOL!

Bir yanda şampiyonluğa oynayan Galatasaray, diğer yanda, küme düşmemeye oynayan Fenerbahçe! Asırlık rekabetin adı son dönemlerde ‘derbi’ diye adlandırılsa da, 5-6 yıldır hiçbir başarısı olmayan Fenerbahçe’nin ligde Galatasaray’a bariz skorsal üstünlüğü, derbi kavramını da gölgede bırakıyor.

 Fi tarihinde Galatasaray’ın Fenerbahçe’ye Kadıköy’de yenilmemesini ‘tarihi bir başarı’ gibi kutlamasını, efsane yorumcu Hıncal Uluç; ‘büyük takım isen, Fenerbahçe’yi Kadıköy’de yeneceksin. Eğer beraberliği başarı olarak kabul ediyorsan, bu rezilliğin daniskasıdır’ diye özetliyordu.

 Dün ise Kadıköy’de Galatasaray’ın rakibi Fenerbahçe’den çok fazlasıydı!

 ‘Fenerbahçe 9 kişi ile oynarken gol yedi’ yorumları, ülkemde adaletin boyunu gösterirken, dürüstlüğün, doğru gazeteciliğin ve objektif bakışın minimize edilişinin en açık ifade şekliydi. Fenerbahçe’nin yediği golde sahada 9 aktif oyuncu ile oynadığı doğru, maçın tamamını ise hakemler ve VAR desteği ile 16 kişilik bir koro ile oynadığı daha aşinadır!

 Eğer Erman Toroğlu’nun dediği gibi maçı yürekli bir hakem yönetseydi, Fenerbahçe maçı 9 kişi değil, sıradaki tahrikçi oyuncular Jailson, Mehmet Topal, Alper Potuk ve kulübedeki Volkan’ın atılmasıyla çok daha eksik kalacak ve bu maç belki de tatil edilip Galatasaray’ın 3-0 lehine tescil edilecekti.

 Ama bir de ‘herkese VAR, Galatasaray’a yok’ sistemi devredeymiş ki, hakem Palabıyık’ın bakma gereği bile duymadığı bu sistem, futbolumuzun değil, adaletimiz ile birlikte, karakterimizin de çöküşün kaydını yaptığından hiçbir kuşkum yok.

 Galatasaray bu hakem ve bu sistemde 20 değil 200 yıl daha Fenerbahçe’yi yenemez.

 Fatih Terim’in tek tercih hatası vardı: Derbide oynatacağın forvet Diagne değil, Mitroglou olmalıydı. Diagne sadece golde var olan oyuncu, Mitroglou ise ‘duvar olup’ arkasındaki oyunculara pozisyon hazırlayan daha komple bir oyuncudur.

 Tipini beğenmeyip ‘çalışma sistemime uymuyor’ dediğin Serdar Aziz, seni yıkan, hakemlerden sonraki en başarılı oyuncuydu!

 Mehmet Topal maça damga vuran özel bir oyuncuydu: Hayatında yaptığı tüm fauller kadar faulü bu maça sığdırdı. Üç pozisyonda hakemin gözü önünde, Linnes’e yaralamaya yönelik tekme attı, orta sahada Belhanda’nın aşil tendonlarına sakatlamaya yönelik çift daldı ve güreşircesine Diagne’yi ceza sahasında yere indirdi, tüm bunlarda Ha’KEM Ali Palabıyık yüreğine yenik düştü!

  Evet bir de bu açıdan bakın; Galatasaray’a bir gol Fenerbahçe faulle attı, bir gol VAR sistemi attı, bir gol de ara transfer döneminde Trezegue yerine Diagne’yi aldıran Fatih Terim attı.

 Maçın asıl skoru 1-1 değil, 3-0, ama yenen yok, yenilen Galatasaray ve Merkez Hakem Kuruludur.

 Bir başka yenilen de; ‘Galatasaray’ı şampiyonluktan ettik’ açıklamasıyla gariban Ersun Yanal’dır.          

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!