Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         FENERBAHÇE DÜZEN BOZDU

Süper Lig Cemil Usta Sezonu 9. Haftası Aytemiz Alanyaspor liderliğinde devam ederken, Fenerbahçe renkli futboluyla diğer takımlardan bir adım önde olduğunu Konyaspor’u 5 golle yenerek gösterdi.

 Son şampiyon Galatasaray takımı revize etmiş ancak yanlış tespitlerden dolayı yetersiz transferler yaparak hayal kırıklığı yarattı.

 Beşiktaş Teknik Yönetim ve sistem değişikliğine gitti ve istenen seviyeye gelmesi epey zaman alacak gibi!

 Trabzonspor geçen senenin iskelet kadrosuna önemli takviyeler yaptı ancak bize göre teknik idarede sorun yaşayacaklar ve inişli çıkışlı bir grafik çizecekler.

 Aytemiz Alanyaspor iki yıl benzer oyuncular ile oynadı ve az öz takviyeler ile yeni sezona fırtına gibi girdi. Çok istikrarlı bir oyun oynuyor. Liderlikleri kesinlikle tesadüf değil. Başkan Hasan Çavuşoğlu çok ekonomik ve kolektif bir takım kurdu. Lider Aytemiz Alanyaspor belki de Süper Ligin finansal yönden artıda olan tek takımı. Özellikle Bakasetas, Siopis ve Alman orijinli genç savunmacı Onur Bulut Süperligi sallayıp Avrupa’da üst düzey takımlara transfer olursa hiç kimse şaşırmasın!

 Rekor puan kayıpları olacak!

 Bu sezon takımlar arasında önemli puan farklılıkları olmayacak. Bu durum futbolumuzun ilerlemesi değil, gerilemesi anlamına gelir. Ekonomik istikrarsızlık sahaya da yansıyacak ve her takım her takımı yenebilecek!

 Fenerbahçe bir adım önde.

 Türkiye’nin en iyi kanat oyuncuları Fenerbahçe’de. Savunması oturan Fenerbahçe ilerleyen haftalarda Aytemiz Alanyaspor ile liderlik yarışına ortak olur.

 Orta sahada Luiz Gustavo ve Tolga Ciğerci’nin oyunu iki yönlü çok iyi oynayabilmeleri Ersun Yanal’ı başarıya taşıyacak gizli kahramanlardır! Kendini yeniden bulan Ozan’lı Fenerbahçe orta sahası ilerleyen haftalarda bu ligi sallar.

 Ta ki Fatih Terim hatalarını anlayıp; Galatasaray’ın sorununun hücumda değil, önce savunma beklerinin ağır olduğunu, sonra da orta saha kanatlarının süratli olmadığını anlayana kadar. Zaman Fenerbahçe’yi yakalamaya yeter mi; futbolun da güzelliği bu zaten. En azından umut var! 

Yorum Ekle


Şenol Güneş’in en önemli özelliği Covid-19 Trabzonspor’u vurdu! Süperlig ne zaman başlayacak? Arda Turan Galatasaray’ı kurtarabilir mi? Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir!