Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Hasan Perioğlu

           hasanperioglu@gmail.com
         KAZANMAK ALIŞKANLIK OLDU; AMA...

Galatasaray Karabükspor u 5-1  yenerek galibiyet serisini 9 maça çıkardı. Bu galibiyetin anlam kazanan tek yönü, yıllar sonra gelen galibiyet rekorunu egale etmek ve takımın özgüven kazanması. Skor muhteşem ama ya sahadaki oyun?

 Galatasaray biraz iyi ancak, rakiplerin korkusu ve Galatasaray ı gözünde büyütmesi, Galatasaray ın kazanmasının en temel nedeni. Bir Galatasaray lı olarak sahadaki oyundan nefret ettim.
 Eğer maçın başlarında Karabükspor Shelton ile yakaladığı pozisyonları gole çevirebilseydi, kaliteli bir maç izleyebilirdik. Ama takdir edin ki, futbol sadece hızlı tek forvetle kazanılacak kadar ucuz da değil! Karabükspor geçen sezon Emenike ile Cernat ın uyumuyla bir çok başarıya imza attı ancak, Emenike gidince, Cernat da ciddi anlamda düşüş gösterdi. Shelton ın hakkını vermek lazım; adam aldığı her topta çok iyi dripling yapıp Galatasaray defansını dağıttı. 
 Galatasaray ın 5 golü benim gözümü boyayamaz! Galatasaray da her şey var gibi ama, kaliteli futbol yok. Sahada ne ters koşu var, ne de kombine atak. Rakiplerin anlamsız hataları bu galibiyet serisini hazırladı. Bu Karabükspor Bank Asya ekiplerinden daha da zayıf. Bana Shelton dan başka etkili bir Karabüklü oyuncu gösterin. Bu maçı İspanya veya Almanya ikinci ligiyle kıyaslayın, vallahi bizim ligden daha kaliteli olduklarını görürsünüz. Bu nedenle bana ne Terim in sihirbazlığından bahsedin, ne de Galatasaray ın iyi oynadığını söyleyin! 
 Eğer Fatih Hoca hala savunmanın solundan memnunsa, Ujfalusi ve Semih e alternatif alma gereği duymuyorsa ve acilen adam eksilten kanat adamı eksikliğini göremiyorsa, bana kimse onun büyük Hoca olduğunu anlatmasın! Alınan sonuçlar Fatih Hocanın büyüklüğünden çok, rakip takımların küçüklüğünden!  
 Bu takımın ligi götürebileceği aşina, ancak; Fatih Terim için hedef, Avrupa da başarılı olacak Galatasaray ı oluşturmak. Rakip Karabükspor ve 3-0 öndesiniz. Rakip pes etmiş, 10 kişi kalmış üstünüze bile gelemiyor. Oyuna giren oyuncular Sabri ve Engin. Peki neden? Dün kupa maçında oynayan gençler nerede? Onlar ne zaman oynayacak? Veya Emre yi kanatta harcayacağınıza neden oraya genç Mertan ı koyma cesareti göstermiyorsunuz?
  Evet skor 5-1 ve herkes sizi alkışlayacak, kimse eleştirme cesaretinde bulunmayacak. Ama biz yalancı bahar olduğunu yazmaya devam edeceğiz. Taa ki siz Emre yi kanattan göbeğe alıncaya kadar. Savunmayı oturtuncaya kadar. Colin ve Melo nun ciddiyetsiz oynamalarına izin vermediğiniz zamana kadar biz sizi eleştirmeye devam edeceğiz.
 Hiç mi başarılı değiliz veya neden ligin zirvesindeyiz o zaman derseniz: Selçuk un ve Melo nun rakibi orta sahada karşılamaları dinamizmin tek nedeni. Ama ikisi bile ne play-offa yeter, ne de Avrupa ya. İyi olan diğer önemli konu da, kötü oynarken kazanmanız. Sakın orta sahadaki bu pozitif futbolu savunmanın başarısı gibi yorumlayıp, defansa takviye fikrinizden vazgeçmeyin. Bizden uyarması.    
Yorum Ekle


Fenerbahçe düzen bozdu Galatasaray’a 3 gol! Fatih Terim’den U dönüşü! Sorun Lucescu mu? Beşiktaş’a ağır darbe Şampiyon Medipol Başakşehir! Beşiktaş, büyük oynuyor Fatih Terim’in muhteşem dönüşü! Tudor'un durumu ne olacak? Beşiktaş-Galatasaray derbisinde kim favori?